Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Stressz miatt, de inkább...

Stressz miatt, de inkább pánik miatt székelési ingert tudok magamnak okozni legrosszabb pillanatokban. Mit tudok ellene tenni?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron kezdődött, hogy össze-vissza kellett székelnem, szokatlan időpontokban különböző állaguakat. Ez kb mostanáig tartott, sehova nem mertem elmenni mert bárhol rámjött pszchiésen megviselt. Nagyon sok vizsgálat után januárban kiderült, hogy laktózérzékeny vagyok. Miota elhagytam a tejet vagy amiben laktóz van mondhatni teljesen rendbe jöttem gyomorilag. Napi 1 vagy 2 széklet. De fejben nagyon nem vagyok rendben, bennem maradt ez a félelem amikor igazából jogosan féltem a wc-re menéstől, de mostmár csak saját magamnak okozom ezt, hogy ha bárhova is el kell menni, hogy "úristen itt esélyem nem lesz elmenni wc-re" Legrosszabb az egészben, hogy abszolút nem kell wc-re mennem, általában nincs is bennem széklet, csak nagyon nagy inger. Pánik jön rám szinte ha valahova elhivnak, vagy hivatalos vagyok valahova, hogy ott fogok beszarni. Vagy akár ha többen megyünk egy kocsiba, bepánikolok, hogy úristen csak most ne jöjjön rám milyen ciki lesz befutni a fák közé" Nagyon nagy az inger, szorongok, pánikolok. Aztán hazaérek ráülök a wc-re semmi nem jön vagy le se ülök mert fejben átváltok, hogy itthon vagyok és abszolút elmúlik az inger, megnyugszok. Mit tanácsoltok, mit csináljak, hogy fejben is rendbe jöjjek?

2022. márc. 15. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Nekem is volt ilyen.. Nekem a busz miatt. Kellene egy enyhe nyugtató.
2022. márc. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Esetleg egy imodium vagy más hasfogó jó lehet, vagy mivel ez pszchiés abszolút nem segít?
2022. márc. 27. 21:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Az imodium segit akkor es ott azonnal, csak tilos raszokni. Viszont mindig magaddal cipelve biztonsagerzetet ad, es a fosasmentes sztorik felepitenek egy jo emleket.

Majd irok bovebben is, mert en panikbetegkent ezt par eve vettem a repertoaromba, emiatt valtak remalomma a hazalatogatasaim kulfoldrol.

Eppen itt kint sikerult egy pozitivabba valo szeriat osszehoznom.

Huhh, ez a tema az enyem is...

Lenyeg, elore egyel nagyon magas kakaotartalmu etcsokit, az eleinte tok jo. Kesobb kijatszotta az agyam es repteren szikla-lavinat produkaltam.

A gond, hogy en panikba esem ettol, es mar a tunet okozza a panikot.

De igen, jo az Imodium, van egy nagyon hardcore kiszereles is, de abbol nem szabad tobbet. Csak eskuvon, temetesen, eleted legfontosabb napjan.

2022. jún. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Otven eves, negyven eve vagyok panikbeteg kb, ez azert mond valamit. Igen, aldas a jo nyugtato, nagyon sok idot es penzt koltottem mar terapiara...

IBS-nek is neztek, nem az. Csak akkor jon, ha tudom, hogy utazas, nagyon nem akarom. Rossz emlekek is osszejatszanak. En a nyugtato ellenere azert tartok itt, amugy tok nyugodt, bekes uj elet mellett, mert a covid, a honvagy, stb odavag, hiaba szedek nyugtatot es uralom alapvetoen az eletem.

Pavlov kutyaja is van ebben. Szoval az angliai mini-vakaciok alatt sikerult fejlodnom. Elso korben fosni, de nem zokogva, zakatolo szivvel, legszomjjal, zsibbado karral, izzadassal, hanem ugy, hogy na, meg kb ket menet lehet, aztan megallunk. A sandringhami birtok latogatasa egy vece-tura volt, de az erzest sikerult a tovabbi vakacioknal javitani. Es az a tudat, hogy az a cucc belul meg fog szilardulni, csak az idegeim ido elott loknek ki, kezdett egyre javulni. Szilardabb, kevesebbszer. Azert szorgosan harapdaltam az etcsokit, ami tenyleg odateszi magat.

2022. jún. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!