Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kardiológia! Mi lehet az oka...

Kardiológia! Mi lehet az oka a megnagyobbodott bal pitvarnak és mit okozhat? Kihez forduljak? Sportolhatok vajon, terhelhető a szívem?

Figyelt kérdés

Bajban vagyok.

Pénzt most nem tudok szánni magánorvosra, a háziorvosom nem annyira megbízható és csak végszükség esetén küldi el az embert akárhova is. A munkáltatóm, ahogy sok korábbi is, szerződésben áll egy magánszolgáltatóval, ott történtek a vizsgálatok, amikről írni fogok.

Tehát fogalmam sincs, hogyan kérjek másodvéleményt. Ráadásul a munkahelyről is nehéz elszakadni és eleve orvosi vizsgálatokra járkálok.


5 éve küldtek szívzörej miatt kardiológiára.

Nyugalmi EKG rendben.

UH-n fent, a mért értékeket tartalmazó részben a jobb kamra méreténél az áll, hogy 30 mm és 26-ig normális.

A mitralis billentyűnél I. fokú visszafolyás, a jobb kamra-pitvar közöttinél jelzett fokú visszafolyás.

A vélemény résznél már csak a mitralis billentyűt említi, hogy jelzett visszafolyás, a másiknál semmi. Tehát ellentmond magának?

A vélemény résznél van leírva, hogy a bal pitvar mérete 43*48 mm. Ez nem túl nagy? Mitől nagy? Úgy tudom, növeli a pitvarfibrilláció esélyét a beteg szívbillentyűvel együtt.


Azóta készült még nyugalmi EKG, az rendben.


1 éve nyugalmi EKG, rendben.

UH-n a mért értékek már normálisak, I. fokú visszafolyás mindkettő előbb említett billentyűnél, de ezt nem írta le, csak hogy "van" és "enyhe", a fokot szóban mondta el. Egyéb méretek nincsenek leírva a véleményhez.


Kiskorom óta rosszul terhelhető vagyok, hamar "kifulladok". Ezt jeleztem is az orvosaimnak, terheléses EKG mégsem készült.

Ezen kívül vannak még olyan panaszaim, amik lehetnek szíveredtűek (pl melegben gyengeség, rosszullét), amiket még nem volt alkalmam megemlíteni nekik.


Rendszeresen sportolok, egyre többet, most épp a futás megy magamhoz képest jól és félmaratonra készülök, de nem tudom, jó ötlet-e.


Mai futás után pitvarfibrillációt jelzett az órám, bár vérnyomásmérő OK-ot mutatott.

Tegnap nagyon könnyed kardió után a pulzusvisszaállás volt olyan, hogy 130 és 105 között fel-le ugrált, miközben relatív erős ütéseket éreztem.


30 körüli nő vagyok.



2022. ápr. 1. 22:26
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

A másik kérdéstől jövök.


Én úgy tudom, hogy a falvastagság a vérnyomás függvénye, tehát minél nagyobb a falakra mért nyomás, annál vastagabbb ott a fal.

Ez alapján kérdezem, hogy a vérnyomásod rendben van-e, illetve volt-e már 24 órás vérnyomásmérő rajtad?


Mitrális prolapsusom nekem is van, nekem a psvt-t indikálja sajnos.

Én jobban vagyok, amióta kis adagban szedem a pulzusszabályozót (bisoprolol), esetleg konzultálj a háziorvossal. A legkülönfélébb tüneteket tudja produkálni.

Ennek függvényében én azt mondom, kezdj el újra utána járni a dolgoknak, elsőnek háziorvosnál jelentkezz, aztán majd beutal a szükséges helyekre.

Nehézlégzés, ödémásodás nincs egyébként?

2022. ápr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

A háziorvosomnak konkrétan a szaktudását is megkérdőjelezem a családommal és velem tett dolgai alapján. Plusz gyógyszerez és nem küldd tovább.

Ezért is a fent körülírt magánhoz járok minden nyavalyámmal.


Nem a falvastagság túl nagy, hanem a jobb kamra túl tág és a bal pitvar túl nagy. A falvastagságok éppenhogy jók, épphogy nem túl kicsik.


A vérnyomásom általában alacsony/épphogy nem alacsony. Még orvos is 130/85-öt mér, amikor elmondhatatlanul ideges vagyok és görcsölök nála. de orvos is mért márt 100/65-öt többször is, amikor nála is nyugodt voltam. Otthon meg ez a 100/65 a legáltalánosabb.


Reggel, felkelés után 50-55 szokott lenni a pulzusom, nyújtózkodásra, nagyobb fészkelődésre felmegy 65-ig, de visszaesik hamar 50-55-re.

Ülve normál esetben 60-65. Viszont az okosóra mér kiugrásokat, 10 percenként mér és 5-6 60-66-ös értékre jut egy-egy 80-90-es. Most vagy rosszul mér, mert mozgatom a karomat, a mérést elvégzi, de nem jól, vagy gond van ezzel is....

Közepes és intenzív sport után 1-2 óráig 80-85 között marad, pár óráig 70-80 közötti és utána megy le 70 alá. Viszont ezt már tiniként is felfedeztem.



Köszönöm amúgy, hogy átjöttél ide! :)


Mi az a psvt? Most rákerestem és nem értem a leírást. :D Hátha te konyhanyelven jobban el tudod magyarázni. :)

2022. ápr. 2. 12:29
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már "beszéltünk mi is egy másik kérdésben - én vagyok az alacsony - alvás közben magas.

A pvst - az alkalmankénti pitvari kiindilulásu magas puzus ami pár perc elteltével magától helyre áll kb 140- 200 / min ütésszámmal

2022. ápr. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
3-vagyok nekem is jelezte a pitvarfibrillációtt többszőr , megmutattam kardiológusnak az erről csinált ekg - görbét - azt mondta nincs rajta pitvarfibrilláció
2022. ápr. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Akkor az a pvst durva.



Hát ehhez képest sokkal jobb állapotban van a szívem - egyelőre. Csak ahhoz kellene az infó, hogy mit tegyek, hogy ez így is maradjon - és pont ez az, ami miatt parázom!

2022. ápr. 2. 15:19
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
3-4 vagyok , de akkor végűl is mi az ami a legnagyobb problémát jelenti az óra által jelzett értékek ? Vagy a kisrbb terhelhetőség ? Milyen órád van ?
2022. ápr. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Hogy most akkor romlik-e a billentyűim állapota?

Miért van a nagyobb bal pitvar és mit lehet tenni ellene?


Állítólag pitvarfibrillációra rizikófaktor a rossz billentyűk mellett.


A jobb kamra pedig a legutóbbin is épphogy jó volt, az előzőn pedig tágabb.

A kisebb terhelhetőségnek és a melegnek van-e szíveredetű oka?

Fentiek mellett, ellenére is oké a bradicardia? Mi újság a kiugrásokkal?

Csináljanak egy terheléses EKG-t is...

2022. ápr. 2. 15:46
 8/30 anonim ***** válasza:

Igen , teljesen értelek , neked milyenek a legalacsonyabb értékeid ?

Sztem kéne egy+ szív uh és vagy szív ct- Mr az látja át legjobban , én a bradicardya miatt aggódom előfordul hogy ébren 40-alá megy , na akkor kész vagyok

2022. ápr. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

1000%-ra mondom neked, hogy nem kamrafibrillálsz, az nem 100-130-as pulzusnál van.

Ha meg mégis, akkor az szarabb, mint a psvt, mert míg az utóbbi egy kellemetlen, de alapvetően nem életveszélyes állapot, a pitvarfibrilláció sokkal sokkal rosszabb a szívnek, rövid és hosszútávon egyaránt.

Egyszóval: orvos.

2022. ápr. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
52%
9- ne keverjük már össze , kamrafibrillálásról szó sem volt
2022. ápr. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!