Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aki alkoholista és tüdőrákot...

Aki alkoholista és tüdőrákot diagnosztizálnak , kemoterápia alatt mi van ha iszik??

Figyelt kérdés
Vagy nem is fogja kívánni, mert olyan rosszul lesz!? Vagy még rosszabbat tesz magának

2022. ápr. 7. 08:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az nem lesz egy hosszú történet neki akkor....
2022. ápr. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Vagy annyira legyengíti a kemó, hogy nem fogja kívánni, vagy elviselhető kemót kap és iszik mellette tovább.

Bàr kiindulva abból, hogy egy alkoholista családtagomnak a szívével volt baja, konkrétan kétszer olyanra vizesedett, mint volt és kiderült, hogy a májával, veséjével is gondok vannak, nem is jósoltak neki sokat az orvosok és képes volt, így is sunyiba fizetni ott egy kórházi dolgozónak, hogy vigyen neki piát, lehet meginná, akkor is, ha a kemótól rosszul van alapból.

Amúgy kemó alatt elvileg tilos az alkohol, rendesen kikészíti alapból a gyomrot, a gyógyszerekkel együtt.

2022. ápr. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Prosztatarákos tapasztalatom van a nagyon közeli baráti körömben. Kőkemény, masszív alkoholista az emberünk, sör+pálinka kombóra van kőkeményen rákattanva. A családjának nagy nagy erőfeszítések árán annyira sikerült visszafognia, hogy most alkoholmentes sört vedel 50%-os pálinkával.

Már vagy 5 éve húzza így, pedig már az orvosok szerint is rég halottnak kellene lennie.

2022. ápr. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Egy kemény alkoholista nem fog tudni lemondani a piáról a kemó ellenére se, halálra issza magát maximum. Láttam olyan kemény piást, aki már a szájvizet itta, annyira kellett neki az alkohol.
2022. ápr. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem pont a pia miatt rákosodnak el.
2022. ápr. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
Igyon csak, meg a cigit is folytassa...
2022. ápr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 taps
2022. ápr. 8. 20:18
 8/10 anonim ***** válasza:
35%
Fiam dedije tulelte, bar nemtudom kemo alatt ivott/cigizett e, de felteszem igen mivel akkoriban mar kb 20 eve ivott. A mai napig el es virul, 65-70 ev kozt van nem tudom pontosan mennyi idos.
2022. okt. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Apám most 68 éves. Tavaly sztrókot kapott, azután kiderült, hogy tűdőrákja van 4. stádiumos. 50 év kemény dohányzás után letette a cigit. A piát nem. Kemoterápiára küldték, de az 5. után annyi mellékhatása volt, hogy azt mondta, nem vállalja tovább. A tüdőrákjának egyébként nem voltak különösebben tünetei, csak a reggeli borzasztó köhögés, szinte hányásig. A 3 hetenkénti kemoterápiától kb. 1 hétig rosszul van, először csalánkiütései voltak, aztán most a lába vizesedik. Folyamatosan gyenge, 2 perc alatt kimerül és felmegy a vérnyomása. Szóval vannak mellékhatások. Ismétlem: a tüdőráknak nem voltak.
2023. aug. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8as vagyok, nem tudom miert lettem lepontozva, egy szoval se irtam hogy veszelytelen vagy hogy barkit is batoritanek ra (meg kemo nelkul se.) Nekem ez az egy tapasztalatom van rak+alkoholizmus teruleten, es nem vegzodott halallal. Igaz, o meg fiatal volt akkoriban, de na.
2023. aug. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!