Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Minek a tünete lehet ez ?

Minek a tünete lehet ez ?

Figyelt kérdés
Délutánra mindig gyomorègès, óriási lesz a hasam, nehézlégzés és a jobb oldalamon a lapocka alatt fáj mintha présbe lenne.

2022. máj. 3. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Mióta áll fenn? Mit mond a háziorvosod?
2022. máj. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hetek óta

Hétfőn kell más miatt mennem HO-hoz.

2022. máj. 3. 17:07
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Lehet fokozott savtermelés, már ami a gyomorégést és a mellkasi fájdalmat illeti, lehet gluténérzékenység (a felpuffadás ennek a tünete). Kezdj el bizonyos dolgokat elhagyni az étrendedből: zsírokat, savas ill. puffasztó zöldségeket (hagymát, fokhagymát, káposztát, paprikát, paradicsomot, babot, sóskát), citrusféléket, kávét, csokit, kakaót. Szedhetsz savcsökkentőt. Ha használ, jó. Ha nem használ, akkor hagyd ki a glutént és figyeld, mi történik. Utána próbálkozz a tej és tejtermék elhagyásával. Valamelyik bejöhet. A kísérletek eredményének birtokában mehetsz a gasztroenterológushoz.
2022. máj. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb mód, ha elmész orvoshoz, aki elküld tovább, akár több orvoshoz is.

A 3-as válaszoló bizonyára rátalált a feltételezései közül, de pontosan a kivizsgálások mondják meg. Én első sorban gyomorsav-túltermelésre gyanakszom.

2022. máj. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3-as nekem is a glutén jutott már eszembe.

Mert tejfehèrje és fruktóz érzékeny vagyok

Szóval sok mindent nem eszem

Vagy epe..

2022. máj. 3. 19:10
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Refluxos vagyok és bizonyos tüneteid ismerősek nekem. De menj orvoshoz!
2022. máj. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!