Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen betegség ez?

Milyen betegség ez?

Figyelt kérdés

elvileg a nem tudom mennyiből 1 embernek van. Sűrűn lehet vele korházba kerülni, nem tud emiatt az ember gyorsan sétálni, sőt hamar elfárad. Valami csont/izom-ra gondolok, de mi pontosan?

Nagyon ritka mint írtam. És olyan fura is ez által az ember lába. Lépcsőzni is nehezen tud, vagyis nehezebben. Alapból folyton remeg, mármint nem reszket, hanem valamit fog a kezébe pl és remeg.

De mint írtam sűrűn kerül vele korházba a személy.

Meg ha pl ül, erőt kell gyűjtenie ahhoz, hogy felkeljen. Sőt mondjuk a földre nagyon le se tud ülni.



2022. máj. 8. 15:11
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja és tornára is jár vele az ember.
2022. máj. 8. 15:12
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon sokféle betegség lehet.

Ennyiből elég nehezen megmondható, de ha hozzám jönne egy ilyen beteg akkor blikk diagnóizisként vagy Parkinzonra gondolnék (ha idős) vagy valami neuromuscularis betegségre( ha fiatal) mondjuk Duchenne vagy Backer féle izom dystorphia.

De lehet myastenia gravis, bármilyen izomokat támadó autoimmun betegség és még sorolhatnám, mindegyikre vannak specifikus vizsgálatok, tesztek, szóval ilyen anamnézisből nem mernék határozottat mondani.

2022. máj. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!