Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehetnek kognitív zavarok?

Mitől lehetnek kognitív zavarok?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, covid fertőzés utáni (többek között) kognitív zavarokkal küzdöttem a betegség után szinte rögtön, decemberben kezdődtek és márciusban múltak el. Majd májusban visszajött, főleg memóriagondok (márciusban ismét covidos lettem).


Áprilisban voltam MRI-n, negatív lett. Kell félnem valami komolyan degeneratív elváltozástól? Esetleg korai alzheimer? Mutatta volna már az áprilisi MRI? Háziorvosom annyit mondd, hogy sokan fordulnak hozzá memóriagondokkal covid után, majd elmúlik. Nem érezném, hogy múlni, inkább mintha egyre rosszabb lenne. Van egy angol kifejezés, brain fog, talán a memóriagondok mellett ez a másik ami legjobban leírja, hogy mit érzek.



2022. jún. 25. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Poszt-COVID. Tudnék mesélni. :-)

Nagyjából fél évvel a gyógyulás után lehet nagyobb javulást észlelni, addig több-kevésbé folyamatosan, de jóval kevesebbet. És az sem ritka, hogy egy időre "visszaesik" az ember.

Sőt, más jellegű vírusos fertőzések is ideiglenesen ronthatnak a helyzeten.

Én decemberben gyógyultam, és még most is problémáim vannak, főleg a rövid idejű emlékezettel. De pl. hidegfrontnál azóta gyakori, hogy nevek nem jutnak eszembe.

Nem akarlak a dolaimmal untatni, maradjunk annyiban, hogy nagyon változatos tüneteket tud mutatni, évekbe fog telni a teljes felépülés, és lesznek rosszabb időszakok is.

Annyit tehetsz, hogy tornásztatod az agyad. Én például Tetrisezni és sakkozni kezdtem, és fogalmam sincs, hogy ténylegesen mennyiben járult hozzá, de azóta érezhetően jobb lett. Segíthet az emlékezet működésének helyreállításában az, ha olyan helyeket, emlékeket keresel fel, amiket régen láttál. Továbbá a különböző tér-érzékeléssel kapcsolatos játékok, tevékenységek is sokat segítenek. Mittudomén... LEGO, agyagozás, szobrászat, fafaragás, gyurmázás, stb. (Akármennyire is gyerekesnek hat egy részük.)

Illetve én érzem magamon, hogy ha nagyobb dózis B-vitamint veszek be, az tisztábbá teszi a gondolkodásomat. (Ilyet szoktam venni: [link] )

És persze ha már eltelt kb. 3 hónap, akkor a testmozgás is ajánlott.

25 évesen az, hogy Alzheimered legyen, azért elég valószínűtlen. ;-)

2022. jún. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tenyleg valoszinutlen, de nem kizarhato sajnos. Azert hatha nem :)
2022. jún. 25. 17:45
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit alszol, mennyire jól és milyen rendszeresen?
2022. júl. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
7-8 óra mindig megvan, a minősége nagy általánosságban jónak mondható.
2022. szept. 14. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!