Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mandula CT-re küld az orvos...

Mandula CT-re küld az orvos hogy készüljek fel rá? Nem mondott semit igy nem tudom ehetek, dohányozhatok vagy kávézhatok-e elötte.Tapasztalatom nincsen mert még eddig nem voltam CT-n soha.

Figyelt kérdés
2022. júl. 10. 20:16
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

A vizsgálat előtt 6 órával ne egyél, hogy amennyiben szükséges, legyen lehetőség a kontrasztanyag beadására.

Kontrasztanyagos CT vizsgálat előtt a cukorbetegségre szedett metformin hatóanyagú gyógyszerek bevételét a vizsgálat előtt 48 órával fel kell függeszteni és a vizsgálatot követően, 48 óra letelte után lehet megkezdeni.

Plusz figyelembe kell venni, hogy sugárterheléssel jár.

2022. júl. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első nagyon pontos választ adott. Egy hónapja volt nekem az első CT-m (orrmelléküreg). Semmi extra, kb. 5 perc volt. Nem szabad mozogni, illetve be kellett csukni a szemet. A "legrosszabb" az volt, amikor a sugárvédő takarót rám "dobták". Én nem kaptam kontraszt anyagot, így utána egyből mehettem a dolgomra. Ha te kapsz, akkor maradnod kell bizonyos ideig megfigyelés céljából. Engem azóta meg is műtöttek. Na az már nem volt kellemes. Az orvos úgy döntött, hogy nem szükséges az altatás, így helyi érzéstelenítésben végezte.
2022. júl. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A CT is egy röntgenféle, egy asztalon fekszel majd, amiben van egy asztal állítható magasságú.
2022. júl. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget a válaszokat.
2022. júl. 10. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!