Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhat büdös szájszagot?...

Mi okozhat büdös szájszagot? fogászati gond és reflux kizárva

Figyelt kérdés

Páromnak rossz a lehellete. Nem a két méterről érezhető fajta, de már engem taszít néha sajnos mikor csókolóznék vele. Néha éjszaka is érzem ahogy horkol és "kifúj" felém. Régen nem volt ez.

Fogászatilag rendben van, reflux panasza nincs. Rendesen mos fogat (nyelvet is tisztít!). Nem értem mi lehet ez. Lehet fül-orr gégészeti probéma?

Dohányzik de már min. egy éve iqost szív. Milyen orvost keressen fel?



2022. szept. 9. 04:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy állandóan szívja az orrát azt mondja nem tud mit kifújni. Mintha az orrában lenne valami.
2022. szept. 9. 04:45
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az orra lehet orrsövényferdüléses.


A fogászati probléma tuti kizárva? Anyukámnak a fogaknak a töve rohadt konkrétan amit nem lehetett látni csak úgy simán. Ha jól tudom azt csak tenyésztéssel lehet kideríteni, hogy bement-e baktérium a fogtőbe.


Amúgy lehet emésztési gond is, ami nem feltétlenül jár refluxszal. Az gasztroenterológia.

2022. szept. 9. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Az, hogy ő a száját ápolja rendesen, attól még lehet rossz foga, vagy gyulladt ínye, fogköve, stb. Fogászatra elmennék, ha emiatt nem volt még,meg gégészetre is. Lehet kiszáradt nyálkahártya miatt vagy állandó szájon keresztül légzés miatt is. Nem feltétlenül van komoly oka ennek.
2022. szept. 9. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy csak egyszerűen kiszerettél belőle, ezért mostmár büdsnek érzed.
2022. szept. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy rendszeresen mossa a fogát, és nyelvet is tisztít, nem zárja ki a fogászati problémát.

Én ott kezdenék egy konzrollal.

2022. szept. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi. 4-esen felröhögtem. Szerintem tényleg mostanában van ez.

Fogászati kezeléseken volt nem rég és úgy jött el h mist minden ok.

2022. szept. 9. 11:19
 7/7 anonim ***** válasza:

A nátriumhiánytól és káliumtúladagolástól candidás lesz az ember és büdös lesz a szájszaga. Ezért tiszta sóval kell sózni erősen minden elfogyasztott ételt, hogy a büdös szájszag elmúljon.


Persze okozhatja más is, de én erre tippelek.

2022. szept. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!