Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon világos, sárgás széklet...

Nagyon világos, sárgás székletnek mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Az elmúlt pár napban kivilágosodott a székletem, gyakran világosbarna, emésztetlen ételmaradványok is vannak benne. Ha céklát eszem, több napig is lilás színű, ugyanúgy a vizeletem is. Ma már sárgás, fehéres volt a székletem, kicsit laza is, de nem hasmenés. Néha szürkés, ez régebben is előfordult. Korábban egy labor alkalmával Gilbert szindrómát állapítottak meg, nem tudom ez részben összegfügghet-e a panaszaimmal. Tudom itt nem kifejezetten orvosok válaszolnak, el is megyek majd, de egyelőre nagyon stresszes vagyok és túlterhelt, egyetemre járok, dolgozom, anyagilag sem állok jelenleg a legjobban. Amúgy a közérzetem nem rossz, étvágyam van, betegnek nem érzem magam.

Köszi előre is, annak, aki válaszol!



2022. okt. 12. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
epe-probléma miatt szokott sárga lenni.... epehólyaggyulladás, vagy ilyesmi...
2022. okt. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, ettől félek én is, hogy máj vagy epe probléma, de nem fáj semmim, nem vagyok rosszul, nincs hányingerem, se lázam. Csak ez a széklet, meg enyhe gyomorégés. Háziorvos azt mondta, várjak pár napot, hátha rendeződik, és ezután indokolt a kivizsgálás. Egyébként jó eséllyel lehet felszívódási zavar, illetve korábban felmerült az IBS gyanú is, a máj funkciózavara nélkül. De nem tudom, majd kiderül.
2022. okt. 12. 21:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérdező, kérlek ha azóta kiderült a baj oka, megírnád? Mert teljesen ilyen problémával küzdök én is!!
2022. nov. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hali, nekem megoldódott, egy napig volt olyan, aztán visszabarnult. Állagra sincs nagy baj. Háziorvos szerint a stressz, meg kicsit rossz az emesztésem, enyhe ibs-em lehet, valószínűleg túl gyorsan haladt át az étel az emésztőrendszeremen. Remélem neked is csak ennyi a baj.
2022. nov. 21. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!