Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Létezik valami, ami segíthet...

Létezik valami, ami segíthet még az ízületi gyulladáson?

Figyelt kérdés

5 éve fáj a derekam, 5 orvosnál voltam, gyógytornára, masszázsra is jártam.

Bal oldalon nagyon fáj a derekam, csak akkor múlik el percekre, ha fetrengek a szőnyegen.

Gyógyszerek nem használtak. Sőt nem is enyhítették a fájdalmat.

Sacreolitist állapított meg az egyik orvos, meg is mutatta a felvételen hogy ott a gyulladás bal oldalon. A többi orvos meg több helyen enyhe kiboltosulást látott, enyhe gerincferdülést és mérsékelt kopást, de van ahol már kicsontosodás is látható.

Évek óta fáj, bár volt időszak amikor volt heti 4 napom ami fájdalommentes volt. Most nagyon bedurvult, oldalt lefekszem és kőrözök a combommal, ez enyhít.

Van bármi segítség erre?

Hát izmok már vannak, fenék izmok is alakulnak, szoktam inni fehérjét gyógytorna után. De hiába, mégis fáj. Gyógyszerek nem enyhítenek, fürdősót is próbáltam, meg krémeket amik izomlazítók, de csak kis ideig enyhül. Összevissza ropog és ég a hátam, derekam. Még csak 42 éves vagyok. Sokszor 30 perc autóban utazás is kegyetlen fájdalommal jár. Olyan érzés mintha bal oldalt lenne valami. Egy becsípődés vagy ilyesmi, de a röntgenen és az mrin gyullad@st láttak.

Valaki tudna tanácsot adni?



2022. nov. 1. 21:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Én ilyen fájdalmas tünetekkel először biztos, hogy egy manuálterápiában nagyon jól képzett fizioterapeutát (aka gyógytornászt) keresnék fel, hogy kiderüljön, mit lehet elérni a fájdalomcsökkentés terén gyógytornász módszerekkel. Csak magánúton keresnék, az állami rendszerben alulfizetettek a gyógytornászok, hosszú idő múlva adnak időpontot, mindez a minőségre is rányomja a bélyegét. Ha a gyógyszeres kezelés nem hatott (reumatológus szakorvos írta fel ezeket, ha jól sejtem), akkor nem abba az irányba próbálkoznék, bár nem írtad le, hogy milyen hatóanyagú gyógyszereket szedtél és mennyi ideig. A jó gyógytornászok folyamatosan képzik magukat, a manuálterápiának sok fajtája van (pl. McKenzie módszer, Mulligan koncepció stb.), lehet, hogy többhöz is el kell menned, mire találsz megfelelőt.


A manuálterapeuta fog adni gyógytorna gyakorlatokat is, amelyek iszonyú unalmasak, de ha van kitartásod, akkor néhány hónap alatt nagy valószínűséggel javulást hoznak. Havonta érdemes visszamenni a gyógytornászhoz, hogy a helytelenül végrehajtott gyakorlatokat korrigálja, és a változás függvényében más gyakorlatokat is adjon.


A gerincproblémák tünetei egyébként elég változatosak lehetnek, nem feltétlenül fog kiderülni röntgen, CT vagy MR vizsgálatból, hogy Neked pontosan miért is fáj ott ahol fáj.


Ha az általános egészségi állapotod egyébként jó, nem zárkózol el valamilyen egészséges mozgásformától, akkor valamilyen gerinctorna vagy kezdő jóga (ide tapasztalt, az egészségedre odafigyelő oktató kellene, nehogy ártson valamelyik gyakorlat) is hozhat nagy pozitív változást néhány hónap után, akár már a test szimmetriájának javulása miatt is. Miután a mozgást gátló fájdalom enyhült, ki kellene kísérletezned, hogy milyen mozgásformát tudnál beépíteni az életviteledbe, amit szívesen csinálsz és segít az egészségmegőrzésben.

2022. nov. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!