Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Légszomj, ásításkényszer?

Légszomj, ásításkényszer?

Figyelt kérdés

Kb fél éve kezdődött az, hogy főleg esténként úgy érzem nem megy le a levegő eléggé, ásítanom kell,de az sem sikerül mindig, ilyenkor kb kapkodom a levegőt. Aztán előbb utóbb mindig sikerül,de nagyon kellemetlen.

Észrevettem,jogy főleg akkor jön elő amikor jobban figyelek magamra.

Volt már olyan,hogy moziban jött rám, a sor közepén ültünk és annyira bepánikoltam attól hogy nem sikerült az ádítás,hogy majdnem elájultam.

A munkám stresszes (multinál vagyok frissdiplomás,ez az első évem és brutál túlórákat nyomok le). Valamint kb azóta mióta ez az egész fennáll a menzeszem is rendszertelen,nem tudom van e köze hozzá.

A rokonaim orvosok és azt mondták ez stressz,pánikroham miatt van, felesleges kivizsgálttani.

Azonban nagyon aggódom és tényleg szörnyen kelemetlen az egész tünet,sokszor este nem tudok emiatt elaludni,ugyanis éjjel 1-2ig kapkodom a levegőt.

Valóban stressz lehet? Valakinek van ilyesmi tünete még?



2022. nov. 13. 17:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is orvos vagyok és szerintem is pánikbetegség lesz ez. A háziorvosodnak azért érdemes megemlíteni, mert az alvászavar miatt nem ártana nyugtató. Persze az orvos rokonaid is segíthetnének ebben. Az biztos nem jó, hogy alig alszol és ennyire kivagy. Elsőkörben nyugtató hatású teákat stb is próbálhatsz, de az nem biztos hogy elég.
2022. nov. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Feltéve hogy a munkából nem lehet visszavenni vagy munkahelyet váltani kevésbé stresszesre
2022. nov. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!