Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért nem ajánlják aranyérrel...

Miért nem ajánlják aranyérrel az intenzív sportolást, edzést, futást?

Figyelt kérdés
Mármint értem én hogy miért, lassítja a gyógyulást, gyógyulás után még újra előjöhet az erőltetéstől. De akkor akinek szokott lenni aranyere/aranyérre hajlamos, az mind punnyadjon, ne sportoljon olyat amit szeret? Már 1 hete nem edzek miatta, már most kivagyok, el nem tudom képzelni, hogy abba kell hagynom az edzést, vagy olyan szinten módosítanom, ahogy az ilyenkor szükséges lenne. De nyilván az egészségem is fontos és nem akarok állandóan aranyértől szenvedni. Az a sok millió ember, akit érint az aranyér, az mind nem sportol? Az úszás ajánlják szinte kizárólag, de úszni pont nem tudok, és nincs is kedvem hozzá. Félek, hogy nagyon el fogok tunyulni, nekem a gyorsgyaloglás amit elvileg ajánlanak még az nem sport, sem az ilyen röplabda és társai :(
2022. dec. 3. 16:58
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Akkor meg is van a válaszod a kérdésre. Az a helyzet, hogy én sem tudnám megállni, nekem anno azt mondták, hogy a vesémmel van baj és annak nem tesz jót a sok edzés, megterhelés, aztán közöltem az orvosokkal, hogy ezt nem lehet betartani, mert ha ezt abbahagynám, akkor utána biztos meghalnék bánatomban. Semmi bajom nem lett tőle és később az is kiderült, hogy a vesémmel sincsen olyan probléma, ami miatt nem edzhetek. Mindenki csinálja azt amit szeretne, nem kell mindent elhinni az orvosoknak, punnyadni meg nagyobb probléma, mint időszakonként kezelni az aranyeret, egyébként ez kijöhet egy székelés erőltetése miatt is, egy székrekedés miatt is.
2022. dec. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esetleg műtét után veszélyes lehet és elveszi az energiát,tápanyagokat a betegség miatt.
2022. dec. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is van aranyerem, neha, olyan evi egyszer elojon, akkor kezelem, aztan visszahuzodik.

Ugyanugy elem az eletem, sportolok, semmiben nem befolyasol.

2022. dec. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmiben nem befolyásol.


Ennyi erővel soha nem sportoljunk semmit, mert a franc tudja, épp minek ártunk vele.

A normális mértékű sport rendben van - aki meg élsportol, az úgyis tünkreteszi magát benne (lényegében mindenki).

2022. dec. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!