Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A BNO E0390 hypothyreosis...

A BNO E0390 hypothyreosis k.m.n. diagnózis esetén a "külön megnevezés nélkül" mit jelent? Hogy nem lehet tudni a kiváltó okot?

Figyelt kérdés

Mi a különbség eközt és a BNO E0380 egyéb meghatározott hypothyreosis diagnózis között? Mit jelent hogy "egyéb meghatározott"? Például?


A pajzsmirigy alulműködést jódhiány vagy pajzsmirigygyulladás okozza nem? Nem értem ezt...


Az orvos meg persze hogy nem ad tájékoztatást...


Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. dec. 12. 19:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A bno kódok mára már eléggé elavultak. Nem érdemes velük foglalkozni. Max annyira, hogy megkapod-e a támogatást vagy sem, mert az bno kodhoz kötött.


Vannak olyan kódok amik reszletesebben korulirjak a betegseget, más meg csak egy általános maszlag ugyanarra.

2022. dec. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én bno e0390 hypothyreosis k.m.n. diagnózist kaptam. Ennek a pajzsmirigy alulműködésnek lehet oka autoimmun gyulladás? Mert az biztos, hogy nem jódhiány okozza. Az orvos azt mondta, hogy keruljem a jodozott fűszereket. Akkor kizárásos alapon gyulladás az oka? Autoimmun eredetű? Nem értem ezt az egészet
2022. dec. 12. 21:06
 3/15 A kérdező kommentje:
Szeretnék egyszer vért is adni, de ha autoimmun betegségem van, akkor nem adhatok. Tök jó lenne érteni, hogy pontosan mi bajom van, mi az oka az alulműködésnek.
2022. dec. 12. 21:08
 4/15 anonim ***** válasza:
Néztek antitestet? Ha pozitív , akkor vagy autoimmun beteg .
2022. dec. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem néztek. Ezért nem értek semmit.
2022. dec. 13. 08:40
 6/15 anonim ***** válasza:
Endokrinológus állapította meg a diagnózist? Nem mindenki kérhet ellenanyag vizsgálatot. A pajzsmirigy alulműködésnek sok oka lehet, ezt tisztázni kéne.
2022. dec. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Igen, endokrinológus állapította meg! Tényleg jó lenne tisztázni, de sajnos csak április körülre fogok időpontot kapni. Endokrinológus kérhet ellenanyag vizsgálatot?

A pm.gyulladason és jodhianyon kívül milyen okai lehetnek még?

2022. dec. 13. 11:43
 8/15 anonim ***** válasza:

Furcsa, hogy semmit sem mondott.

TSH szinted alacsony , normális vagy magas? Hipofízis elégtelen működése ( ritkán akár Hypothalamus elégtelen működése miatt) miatt is lehet. Ezért fontos a TSH szint, mert az stimulálja a pajzsmirigyet.( Hipofízis termeli )

Milyen gyógyszereket szedsz ? Szedsz kardiológus által felírtat? ( amiodaron hatóanyagút) Lítiumot esetleg?( pszichiátriai kórképekre adják)

Terhesség során is kialakulhat. Vírus fertőzések miatt is. Ezek szinten autoimmun folyamatokat indukálnak. Vannak egyéb ritka gyulladásos kórképek, amik pusztítják a pajzsmirigyet.

2022. dec. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Tsh 4,30 (a referenciaertek 0,30 és 4,00 között van)


Euthyroxot kell szednem 50 mikrogrammot, kiemelte, hogy fontos szednem.


Semmilyen gyógyszert nem szedek/szedtem, amik azokat tartalmazzák, amiket írtál, kardiológushoz nem járok. Sosem voltam terhes. Vírusfertőzésről sem tudok...


Csak annyit mondott az endokrinológus, hogy nem az életmódtól függ a betegség, annyi kivétellel hogy kerüljem a jódozott fűszereket, jódtartalmú tálplálékkiegészítőket.

2022. dec. 13. 16:28
 10/15 anonim ***** válasza:

Szabad hormonszintet nézett?

Nem szeretnék beleszólni az ő munkájába, csak számomra furcsa, hogy ennyi volt a kivizsgálása.( orvostanhallgató vagyok )

2022. dec. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!