Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha bőrpír jelentkezett antibio...

Ha bőrpír jelentkezett antibiotikum kúra során, szedjem tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tüszős mandulagyulladásom van, ez a második nap hogy szedem az antibiotikumot (Suprax 200mg,3 tabit szedtem be eddig), majd most kellene bevennem a következő tablettát, de arra lettem figyelmes hogy ég a fülem környéke, és megláttam hogy bőrpír vagyis piros foltok vannak a fülem mögött, picit a fülemen és az arcomon a fülemhez közel eső részen.

Gondolom az antibiotikum mellékhatása, ír is ilyet.

Bepánikoltam nem tudom mit csináljak, beszedjem-e most este a következő tablettát vagy sem. Az orvosommal max holnap tudnék beszélni.

Ha tovább szedem rosszabb is lehet?

Félek ha abbahagyom visszaesek a betegségbe, nem kockáztatnék. Segítsetek!

20/L



2022. dec. 14. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen szedjed be, ahogy az orvos előírta. Ha mellékhatásként bőrpír jelentkezik, attól még nem kell bepánikolni.
2022. dec. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mellékhatás, tehát a gyógyszer szedése közben lehet ilyen.


A mellékhatást sokan félreértelmezik: attól mert valami fel van sorolva mellékhatásként, az nem azt jelenti, hogy jelentkezni fog nálad, és attól mert jelentkezik egy mellékhatás, még nem feltétlen indokolt a gyógyszercsere.


Nyilván egy krónikus betegségre szedett, napi szinten szükséges gyógyszernél indokolt lenne a gyógyszercsere, hiszen csak nem élheted le az életed bőrpírrel, de az antibiotikumot szeded 5 napig, aztán többet nem. Nem a szíved akar leállni, az életed nincs veszélyben, szóval ez teljesen jelentéktelen mellékhatás.

2022. dec. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szedd tovább, ha most abbahagyod, a lehető legrosszabbat csináltad: megedzetted a baktériumaidat, rezisztensek lesznek a hatóanyaggal szemben.
2022. dec. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ma beszélj az orvosoddal, lehet másik tablettát fog felírni.
2022. dec. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!