Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Inzulinrezisztencia miatti...

Inzulinrezisztencia miatti 160 grammos diéta során van értelme az étkezések előtti és utáni vércukormérésnek?

Figyelt kérdés

Karácsony előtti napokban voltam inzulinterhelésen és brutál rossz eredményem lett sajnos. Hajhullás és aránytalan hasra hízás volt az elsődleges tünet. A leletet elküldtem az endokrinológusomnak, aki szerint “nagyon súlyos inzulinrezisztencia”, így gyógyszeres kezelés is szükséges a diéta és a mozgás mellé.


A vércukrommal semmi gond nincs, mindig tartományon belül van, az inzulin a gázos. Azt ugye sajnos nem lehet itthon ellenőrizni.


2 hónapja diétázok, de a labor után szigorúan mérem a ch mennyiséget. A lassan és gyorsan felszívódó szénhidrátokra adott reakciónak van bármi információ tartalma? Vagy nincs különbség lassú és lassú ch között. Pl bulgur és basmati rizs is éppúgy megfelelő és egymás alternatívái? Törekedni kell arra az ételre, amelyik kevésbé emeli meg a vércukrot, tehát alacsonyabb glikémiás indexű, vagy ez nem fontos, mert mindkettő lassú felszívódású elvileg. Éppígy a megfelelő kenyér kiválasztásához adhat irányt? Az egyik fajta purpur pl kevésbé emeli meg a cukrom, mint a másik ugyannyi ch mellett. Vagy mivel ez nem cukorbetegség még, ezért ennyire szigorúan nem kell venni?


Nem értek hozzá nyilván, csak a legjobbat akarom kihozni, ha már így alakult. Laikusként úgy gondolom, hogy alacsonyabb vércukor = alacsonyabb inzulin szint. Ez igaz?


Csak január 6-án tudok orvoshoz menni..


36/F



2022. dec. 26. 07:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha a cukrod jó, akkor nem kell napi szinten ellenőrizni a vércukrot. Abban segíthet, amit írtál: egy-egy dologra eltérően reagálhatunk. Pl. valaki nem bírja a tejtermékeket kis mennyiségben sem, mert nagyon megdobja a vércukrukat, pedig kis mennyiségben, bizonyos napszakokban beilleszhető lenne a diétába. Szóval az ilyen egyéni dolgok kitapasztalására jó lehet, de ha csak IR-ed van, a cukrod jó, akkor ennyire nem kell szigorúnak lenni.
2022. dec. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ. Én is valahogy így gondoltam. A cukrom jó még szerencsére. 4,7 a reggeli. Ha csak a rendszeres laborra, vagy sima cukorterhelésre hagyatkoztam volna, akkor ki sem derül, baromi nagy baj van az inzulinnal. 😕
2022. dec. 26. 11:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Nézd a jó oldalát: az IR visszafordítható:) Ilyen esetben egyébként érdemes egy jó dietetikust keresni, többet tud segíteni, mint az orvos.
2022. dec. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen. Mindenképpen. Hát bízok benne, hogy ez még a visszafordítható kategória..


[link]

2022. dec. 26. 11:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért a 60 perces 11-es cukor sem túl szép ám.
2022. dec. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudom sajnos. A normál érték legfelső határa. 😕
2022. dec. 26. 19:50
 7/9 anonim ***** válasza:
Ugyan már #5-ös, ha te karácsonykor megeszel 6-8 szaloncukrot, akkor egy óra múlva neked mennyi a vércukrod?!?
2023. jan. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Voltam terheléses vércukormérésen, elhiheted, 75 g cukor után sem volt 11-es a cukrom. Mert hogy nem is az a normális.
2023. jan. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nyilván nem normális ha a felső határon van és baromi sok inzulin kell a csökkentéshez. Ezért kell az orvos. Diétával az 50 gramm ch-s ebéd után 90 perccel 6.4, majd 120 perccel 5.0 volt ma. Az éhgyomri érték továbbra is 4.7-5.1 között van.


A metformin-tól eléggé tartok 😕

2023. jan. 4. 16:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!