Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bőrrák kialakulhat amiatt,...

Bőrrák kialakulhat amiatt, hogy valaki mindig ír a kezére tollal?

Figyelt kérdés
Nekem általános iskolában mindig azt mondták, hogy ne rajzoljak a kezemre, mert bőrrákom lesz. Most viszont fölmerült bennem a kérdés, hogy ez tényleg igaz-e vagy csak ijesztgetés volt?

2023. jan. 24. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Mivel az a tinta nem bőrre van szánva, ezért lehetnek benne mérgező és/vagy rákkeltő anyagok, amelyek a bőrön keresztül fel is szívódhatnak. Persze minden gyerek ír a kezére, szóval számít a hajlam meg az is, hogy egyszeri alkalom vagy rendszeresen, nagy felületen rajzolgatja össze magát valaki.
2023. jan. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ennyitől azért nem lesz, hogy egy gyerek firkálgat a kezére. Minden gyerek csinálja.
2023. jan. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem rendszeresen fel van írva a kezeimre egy j és egy b betű, mert amúgy nem tudom melyik a jobb és melyik a bal. (tudom, gáz, nem kell írni) Ha 18 leszek az lesz az első tetkóm, hogy ne kelljen mindig felírogatnom ha lekopik.


Annyitól amennyit rárajzolunk semmi bajunk nem lesz.

2023. jan. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

3.

Az egyiket felírni miért nem volt elég?

2023. jan. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 hogy tudjam melyik melyik. Ha felírok a balra egy b betűt de a jobbra semmit, majd azt mondják fogjak a jobb kezembe valamit, ránézek a jobb kezemre, nem lesz rajta semmi. Rá kell néznem a bal kezemre is, hogy tudjam, hogy az a bal. Ebből már ki tudom következtetni, de ez beletelik pár másodpercbe, ami pl kutyasuliban egy olyan impulzív kutyival mint az enyém, vagy a konyhán a forró sütők, serpenyők, fazekak között nagyon sok idő. Pár másodperc alatt simán leforrázom magam.
2023. jan. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 LakatosAnonymus ***** válasza:

#3

Ez inkább aranyos, mint gáz.

2023. febr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!