Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 3 hónap után mennyire pontos...

3 hónap után mennyire pontos a HIV teszt?

Figyelt kérdés
Ha egy szexuális kapcsolat után 3 hónap elteltével leteszteltem magamat egyszer (eme időben nem volt semmilyen szexuális kapcsolatom), leteszteltem magamat, vért vetettem, negatív. De a hipochondriám miatt megint félek, hogy mi van, ha egy teszt nem volt elég? Mi van ha 3 hónap elteltével még nem annyira pontos a teszt? Mi van ha a teszt tévedett, ezért többször kéne letesztelnem magam? Van ennek a félelemnek valami alapja?

2023. febr. 7. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Általában 1 hónap az ablakperiódus. Ha rendszeresen kockázatos (védekezés nélküli) szexuális életet élsz, gyakran teszteld magad.
2023. febr. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez az egy szexuális kapcsolatom volt egy homályos egészségi álapottal rendelkező emberre, szexuálisan inaktív életet élek. Mellette már mindenkitől elvárom a HIV tesztet, aki velem akar létesíteni kapcsolatot. Lehet taszító, de safety first.
2023. febr. 7. 11:56
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1 hónap után is elég pontos nekem azt mondták és hogy felesleges újra tesztelni.


szintén "hipochonder"

2023. febr. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha az elmúlt 3 hónapban nem volt semmilyen szexuális kapcsolat és nem volt immunrendszert gyengítő terápia (pl szteroid, rákkezelések stb.) akkor az eredmény biztos.

Természetesen lehet második tesztet kérni, ártani nem fog.

2023. febr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!