Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinél inzulinrezisztenciát...

Akinél inzulinrezisztenciát diagnosztizáltak, milyen tünettel fordultak orvoshoz?

Figyelt kérdés

Vagy egyáltalán nem is volt tüneted?

Esetleg voltak tünetek, de ez akkor nem tudatosult benned, csak később visszatekintve jöttél rá, hogy IR miatt volt?



2023. márc. 11. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm pl néhány év alatt kb 20 kilót hízott. Azt viszont már nem tudom, hogy a hízás miatt ment orvoshoz vagy más miatt, de megkertek ezt a vizsgálatot is és kiderült.
2023. márc. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hízás rosszullét szédülés
2023. márc. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem több mint fél évig maradt ki a menstruációm, eredetileg emiatt fordultam orvoshoz. Utólag rájöttem hogy ezen kívül több tünetem is volt azért. Nagyon gyakran voltam fáradt, szédültem, borzalmasan sokat jártam mosdóba (főleg este) és hatalmas volt a vízigényem. Ezen kívül növesztettem egy kis szakállt is, 5-6 elég erős szál volt az államon.
2023. márc. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem speciel hullott a hajam elég jól, azért mentem el kivizsgáltatni magam, hátha van valami a háttérben. Ekkor derült ki, hogy inzulinrezisztens vagyok. Abban azért nem vagyok 100%-ig biztos, hogy ez állt a hajhullásom mögött, mindenesetre én így tudtam meg. :)


Visszatekintve pedig az egyik biztos jel az volt, hogy mikor ettem valami igazán szénhidrát dús ételt pl. kakaós csiga, akkor utána extrém fáradtság jött rám tőle. Gyakran fájt a hasam is pont emiatt, illetve elég letargikusnak éreztem magam és nem értettem miért.

2023. ápr. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves 4-es, és azóta alábbhagyott a hajhullás?

2023. jún. 27. 11:48
 6/6 anonim ***** válasza:
#4 A hajam felét elvesztettem a hajhullásba, és sajnos azóta sem nőtt vissza, de legalább mérséklődött, mostmár újra normális mennyiségű hullik ki. :)
2023. jún. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!