Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vezethetett tüdőrákhoz, a...

Vezethetett tüdőrákhoz, a négy évvel ezelőtti füstmérgezés?

Figyelt kérdés
29 éves férfi vagyok, és múlthéten tüdőrákot diagnosztizáltak. Eléggé lesúlytott a hír, főleg, hogy egészségesen élek. 19évesen fél évig dohányoztam, napi max 10szálat, de teljesen leszoktam. Négy évvel ezelőtt egy tűzesetben a füstmérgezés következtében néhány másodpercre eszméletem veszítettem, de szerencsére kimentettek, és csak egyetlen napig voltam akkor kórházban.

2023. márc. 21. 07:43
1 2
 1/18 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Sajnálom… mi elöbbi jobbulást.

Nem vagyok szakértö, de szerintem a genetika és a hajlamok erre sokkal többet dobnak…. Sok ember kap füstmérgezést és nem mind lesz tüdörákos.

Bár az sem mindegy miböl volt az a füst, müanyagoknak erösen rákkeltö füstje van.

2023. márc. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Jobbulást és sok erőt kívánok, ahogy az első is írta, a füst összetételétől is sok minden függ. De persze erről én is csak annyit tudok, amit az interneten is eltud olvasni bárki.


Ha szabad kérdezni, milyen tüneteid voltak, vagy hogyan vették észre?


Még egyszer sok erőt!

2023. márc. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Tavaly novemberi baráti focimeccsen nagyon megizzadtam, majd tüdőgyulladást kaptam, amivel egész mostanáig kezeltek. Nagyon lassan javult az állapotom, ezért nemrég biopsziát csináltak és most kiderült, hogy kissejtes tüdőrák.
2023. márc. 21. 08:23
 4/18 anonim ***** válasza:

Sajnos igen, szerintem nagy rá az esély.

Azbesztből, üvegszálból meg pár szilikátfajtából párszáz milligram is elég ha megtapad.

Jobbulást és kitartást.

2023. márc. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon lassan javult az állapotom, ezért nemrég biopsziát csináltak és most kiderült, hogy kissejtes tüdőrák.


Őőőő..


Fogyást stb-t tapasztaltál? Vérvizsgálat MR stb volt?


Ha ez "állami" eredmény én nem venném készpénznek!!!


Nálam 14 évvel ezelőtt májbiopsziát akartak csinálni mert olyan mályértékeim voltak mint egy alkoholistának (20 éves voltam, rengeteg kólát ittam, napi egy nagy üveg minimum).


Nem hagytam a biopsziát és többet nem mentem vissza ahhoz a háziorvoshoz aki a lászlóba akart beutalni.


Exemnél rá pár évre pajzsmirigyrákot diagnosztizáltak közbe csak kezdődő strummája volt, mellesleg tavaly született babája, köszönik jól vannak...


Menj el normális kivizsgálásra és a biopsziákat a legvégső esetre hagyd csak! Több kárt okoznak vele mint hasznot!

2023. márc. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom. Milyen stádiumban sikerült elkapni?
2023. márc. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Senior Séf ***** válasza:
55%
Több az esélye, hogy a boltokban kapható élelmiszernek látszó tárgyaktól betegedtél meg.
2023. márc. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
50%

7-es. Semmi köze a tüdőrákhoz az élelmiszereknek. Max a gyomorban, vérben képezhet rákot, de nem a tüdőben…


Hogy vagy kérdező?

2023. szept. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdező!


Remèlem meggyógyultál!!!

Szegény! :(

Szorítunk érted!

febr. 18. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
#7 a tüdőrák önmagában igen ritka jelenség. Általában aáttétkéntjelentkezik, még ha az eredti kiindulásipontját eleite nem istalálják meg.
febr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!