Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nyugtalan láb szindrómára...

Nyugtalan láb szindrómára kinek mi vált be? Egyáltalán lehetséges megszűntetni?

Figyelt kérdés

Én lassan bekattanok, annyira gyakori és erős, de a neurológus még várni akar, mert sok a lehetséges mellékhatása ezeknek a szereknek.


Levadopa vs Pramipexollal mik a tapasztalatok?


vagy volt, akinek clonazepam + tiaprid is bevált?



#nyugtalanság #LRS #levadopa #pramipexol
2023. jún. 1. 06:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Mirapexint kaptam, de nappal is felerősödött, abbahagytam. Ha genetikai a baj sok megoldás nincs.
2023. jún. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi, akkor az is pramipexol hatóanyag, ahogy nézem.

és csak még erősebb lett?

nekem sokszor éjjel 2-3 körül indul és megőrülök, onnantól nincs alvás nyilván. de ahogy olvastam a gyógyszerleírást, nem is olyan egyértelmű, hogy annak hatnia kellene, mert ott van a mellékhatások között, hogy kényszeres mozgásokat vált ki gyakran, azaz akkor innentől nem is értem, miért ez a gyógyszer való rá.


és akkor azóta mivel csillapítod?

2023. jún. 1. 11:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt alváslabor vizsgálatom, ott derült ki, 300-szor rúgtam egy éjjel. Mivel súlyos inszomniám van sajnos altató.
2023. jún. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ja értem, akkor nálad kicsit más a dolog. én szerintem 5 perc alatt is rúgok 300-szor, de ahogy olvastam, kétféle nyugtalan láb szindróma létezik.

ha nálam elő jön, akkor sajnos nem olyan, hogy rúgok éjjel, hanem erre ébredek, és abbahagyni se tudom, csak amikor már 3 napja nem alszok emiatt, akkor kezd elég elviselhetetlen lenni.


és az altató amúgy megoldotta? akkor hadd kérdezzem, melyik? mert olvastam, hogy sok helyen úgy is szokták kezelni, hogy nyugtatók, altatók, neuroleptikumok, mintha delirálna valaki, kb azokatz a szereket szedi az illető. emiatt érdekelne, melyik típusú altató vált be neked. köszi

2023. jún. 1. 13:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálam felmerült a Gabagamma, mert régebben szedtem és aludtam tőle. Aztán megkaptam azt az átkozott 3. oltást és totál borította az alvásomat, már nem hatott. Erre nincs más mint altató. Igen, alszok vele, de nem tudom meddig. Somnol volt 5 hónapon át, most Gerodorm.
2023. jún. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi, szedtem már Gerodormot olykor, akkor megpróbálom, csak tudod azért vannak kétségeim, mert hiába vagyok hullafáradt, úgy dőlök be este, akkor is hajnalban a kényszermozgásokra ébredek. na meglátjuk ...

Nálad teljesen megszűntette a mozgásokat?


a Gabagamma meg teljesen más, de mondjuk nekem nem teljesen világos, hogy működik. az közelebb áll a másik fajta kezelési módhoz, ahol neuroleptikumokat, antiepileptikumokat írtak.

2023. jún. 1. 15:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Éjjel nem ébredek mozgásra, nappal érzékelem néha, hogy nem stimmel a bal lábam. Ha hatna maradtam volna a Gabagammán. És a szomnológus is felvette ezt. De már nem segíti az alvásomat, így marad az altató.
2023. jún. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
értem, köszi
2023. jún. 2. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!