Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fáj ha süti nap a nyakam kis...

Fáj ha süti nap a nyakam kis időn belül . Ez normális?

Figyelt kérdés

Még régen nagyon leégett a nyakam azóta érzékeny vannak normál anyajegyek de nem látok semmi olyat ami miatt aggodnom kéne

Szerintetek megnézessem vagy felesleges ?



2023. jún. 10. 14:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Normális vagy nem normális...nem ez a kérdés, mert egyértelmű, hogy ne normális.

Az okát kell megnézni. Ezt le is írtad:

"Még régen nagyon leégett a nyakam azóta érzékeny"


Lehet kapni nyakat is fedő sapkát. Így keress rá: "sivatagi sapka".

Természetesen megértem, ha nem akarsz szégyenkezni, és nem akarod felhívni magadra a figyelmet ilyennel az utcán...mert ilyen nem mindenki hord.

Akkor viszont kenjed napvédő krémmel vagy fájdalom csillapító krémmel / géllel.


Néhány hónapja igggen erős fa füstben voltam sokáig és több alkalommal. Látásom annyira megromlott, hogy mindent homályosan láttam. Már többedik alkalom után azt tapasztaltam, hogy a mobiltelefonon semmit sem tudtam elolvasni, pedig 10-15 cm-ről néztem. A látásom tökéletes volt előtte. És még hetekig voltak problémáim a szememmel. Talán még mindig nem teljesen tökéletes, de mondjuk 95%-ban regenerálódott.


Ha tehát megsérül valamelyik védelmi rendszer, akkor úgymond normális, hogy ezt vagy azt az érzékenységet tapasztalja az ember. Minél mélyebb a sérülés (ami sokszor szemmel nem látható) és minél érzékenyebb rész sérül, annál nagyobb fájdalommal jár.

Vannak bőrjavítő természetes dolgok (talán aloe vera gél is ilyen, bár ennek nézz utána).

Vannak bőrnyugtató illóolajok is, amiket külsőleg lehet alkalmazni, DE ÉRZÉKENYSÉG ESETÉBEN HÍGÍTVA KELL FELVINNI A FELÜLETRE, MERT KÜLÖNBEN MARNI FOGJA!!! És az illóolajoknál nem mindegy, hogy 100%-osan természeteset vagy mesterségeset vásárol. Ez utóbbi csak kárt okoz. Medi Natural márka rendben van.

2023. jún. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!