Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez normális torok fájás?

Ez normális torok fájás?

Figyelt kérdés
Sziasztok eddig 3 nap telt el és nem változott semmi,nem gyógyúlt.Nagyon fáj,főleg akkor mikor nyelek,éhes vagyok és nem tudok enni mert nagyon fáj a torkom,3 napja iszom a neocitránt,de semmi,bevallom pár napja ittam este hideg vizet,de nem mindig kap el a betegség közvetlen másnap,de ez már káosz,ez egyszerű torokfájás,vagy valami más? Előre köszi a válaszokat

2023. jún. 18. 09:36
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Ezt csak az orvos döntheti el milyen jellegû a torok fàjàsod. Addig is mézes-tea és Dorithricin szopogatò tablettàt vegyél a Gyògyszertàrban kaphatò. Szàj és garat gyulladàsos megbetegedésére helyi kezelésére szolgàlò szopogatòs tabletta, - baktériumellenes, fertôtlenitô és fàjdalomcsillapitò hatàsù készitmény.
2023. jún. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Neocitral paracetamol méreg , de biztosan segit az ami eddig nem . A természetes hatóanyagok csak friss termésekben növényekben található . Ezeket masolja vegyszerrel a tablettaipar . Torokgyull esetén hárs akácméz kanalazás facsart citrom leve , néha erős mentolos gyógycukor borsos fűszeres étel, ezek köptetnek nyálkát oldanak.
2023. jún. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem van most ilyen járvány, mert a héten pár napig nekem is úgy fájt a torkom, hogy aludni sem tudtam. A nyelés szó szerint kínszenvedés volt. Használtam rá sprayt meg strepsilst szopogattam állandóan + meleg tea, de így is 3-4 napig szenvedtem tőle. Ismerőseim közül is többen àtestek mostanában torokfájós-köhögős betegségen.
2023. jún. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Anonim 3,ez különös,de remélem én is gyors átesek rajta,köszi a válaszokat
2023. jún. 18. 11:28
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Egyéb tüneted nincs? Például láz, orrfolyás, fejfájás? Lefluxod nincs? A nyirokcsomóid nem duzzadtak? A fogaid rendben vannak? (őrlőfogak, bölcsességfogak is okoznak torokfájást). A füled is lehet gyulladt.

Ha ennyire fáj, és nem múlik, legalább az ügyeletre menj el, mert ennyi infóból senki nem tudja megmondani, hogy valamilyen (gomba, vírus, baci) fertőzésed van, vagy más okozza a fájdalmat.


A Neocitran-t hagyd, a paracetamolt inkább kerüld.

Ha nem vagy allergiás az ibuprofenre, akkor inkább azt használd gyulladás-, és fájdalomcsillapításra!


Általánosan fertőzésekre, gyulladásokra hatásos szokott lenni:

- 1000mg C vitamin/nap (aszkorbinsav vízben oldva könnyebben lenyelhető, meg olcsobb is)

- 1000mg acetil-cisztein/nap (a patikai ACC port is veheted, de az aranyárban van. Bodybuilder shopban 1/4kg-os csomagban olcsobb a NAC por. Ugyanaz a hatóanyag, csak az ACC-ben van plusz C-vitamin, meg cukor) Az acetil-cisztein a glutation előanyaga, ami a legjobb anioxidáns!

- az acetil-cisztein mellé paracetamolt be szedj, mert csökkentik egymás hatását. Ezért mondtam az ibuprofent, azt lehet az NAC mellé szedni.

-D-vitamin a napi ajánlott mennyiség.

- Strepsils (vagy lehetőleg lidokain mentes torokfertőtlenítő)

-rengeteg folyadék kézmelegen


A torkod kiszáradását inhalátorral (hidegpárásító, ultrahangos) tudod enyhíteni.


Bármilyen állapot, ha 3 napon belül rosszabbodik, vagy stagnál, akkor orvosnak kell megmutatni, tehát neked már ma.


Jobbulást!

2023. jún. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves Anonim 5,már egyre jobban vagyok és már nem fáj a torkom annyira de köszönöm.Annyi hogy van egy úgymond letőrt fogam ami vagy már 2-3 éves,megcsináltattam pár évvel ezelőtt de aztán kiesett a tömés és letőrt a fogam belülső része :) Nem hiszem hogy az okozhatta mert ez már nagyon régi,de köszönöm szépen ismét
2023. jún. 19. 23:16
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 Örülök, hogy jobban vagy! A letört fogat nézesd meg biztonság kedvéért, tud az sajnos gondokat okozni.
2023. jún. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Anonim 7,rendben :)
2023. jún. 20. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!