Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fertőzéses mandulagyulladás...

Nemtom2222220202 kérdése:

Fertőzéses mandulagyulladás ellen valami?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tegnap reggel felkeltem,brutálisan fájt a torkom. Nyelni sem tudtam, se inni se enni. Ma lementem az ügyeletre,mivel rosszabb lett.. tele van hólyagokkal a torkom. És nagyon is fáj nyelni,inni se nagyon iszok,ha tehetem inkább már csak köpdösök. Egy pogácsát ettem meg nehezen ma. Tantum verde sprayt kaptam, de szart sem használ. Se a fájdalomcsillapító.. valami jobb ötlet? A hangom is eléggé elment. Rossz közérzet, émelygés stb. Köszi előre is a tanácsokat
2023. jún. 25. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Fagyi vagy jégkrém segíthet.
2023. jún. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kamillát, orvosi zsályát, esetleg lándzsás útifüvet keverj össze, tehát a megvásárolt tasakokat borítsd egybe, egy csapott evőkanál keverék, ebből főzzél fél/egy literrel és kortyolgasd el, öblögessél vele.


Külön-külön is lefőzheted őket, akkor inkább a kamillát és a zsályát ajánlom.

Ugyanígy öblögethetsz velük.


Kívülről pedig borogasd/jegeld a gyulladt mandula területét.

2023. jún. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ennek 3-6 hét a gyógyulási ideje. Sajnos nekem bisszatér évi 4szer kb.

A legjobb tanácsom a pihenés. Meg se szólalj, szó szerint. Amennyire csak tudsz, egész nap csak fekudj. Es igyal egesz nap rengezeg folyadekot. Tudom hogy faj nyelni de az hosszutavon is hidratalja a torkot kevesbe lesz szaraz es kevesbe faj.

Folyadek lehet pl cukros tea es akkor kis cukrot is beviszel.

Semmi forrot vsgy hideget nem szabad enni, akkor sem ha jolesik mert mikroseruleseket okoz a gxulladt torkon es rosszabb lesz.


Hagynod kell hogy a tested lekuzdje es ebben tamogatni pihivel, egeszseges etelekkel es sok sok folyadekkal

2023. jún. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ma kaptam Antibiotikumot,illetve flektort. Remélem használni fog
2023. jún. 26. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!