Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kirúghatnak azért a munkahelye...

Kirúghatnak azért a munkahelyemről, mert kényszerbeteg vagyok és ezt be kéne vallani?

Figyelt kérdés
Holnap üzemorvosi vizsgálat lesz és tavaly is alá kellett írnom egy papírt, hogy nincs eltitkolt betegségem. Tavaly nem mertem bevallani, mert többen azt mondták nekem, hogy ilyet nem szabad, mert kirúgnak érte, mert elmebetegeket nem szeretnek a munkáltatók. Közigazgatásban dolgozok. Holnap bevalljam vagy ne? Ugyanúgy alá kell írni, hogy nincs eltitkolt betegségem, ha nem vallom be.

2023. jún. 26. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Van róla hivatalos diagnózisod?
2023. jún. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Van
2023. jún. 26. 18:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért ne titkold el, mert ha valami baj lesz és nem tudnak róla akkor teljesen félre fognak kezelni. És még jogi következményei is lesznek ugye. Ettől még megkaphatod az orvosi alkalmasságit és, nekem úgy tűnik, hogy odáig eljutottál, tehát már felvettek dolgozni.

Milyen kényszer amúgy?

2023. jún. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tisztasági főleg, de gyógyszert szedek évek óta és azóta szinte semmi bajom és egyre jobb
2023. jún. 26. 19:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor lesz jogi következménye, ha valami baj lesz belőle és így derül ki. Amúgy meg a közvetlen felettesed nem tud a betegségeidről. Azt csak a hr-es tudja, aki látta a papírodat.
2023. jún. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

5-ös: Ja, mert a HR-es biztos nem szokott soha beszélgetni a felettesével...

Amúgy meg ha valakit ki akarnak rúgni, arra fognak találni bármilyen indokot.

2023. jún. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%
Ne valld be, és ne stresszelj rá. Nincs olyan helyzet, ahol jól jöhetne, hogy tudják. Ez nem cukorbetegség, hogy az életed múlhat rajta. Szard le a papírt, írd alá és felejtsd el.
2023. jún. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!