Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van köze a kettőnek egymáshoz?

Van köze a kettőnek egymáshoz?

Figyelt kérdés

A történetem annyi, hogy 2 éve folyamatosan szédülök..úgy kezdődött hogy egy reggel, kint sepregettem az udvaron, és amikor lehajtottam a fejem elkezdtem szédülni, elvesztettem az egyensúlyom, látászavarom volt, (nem ájultam el, csak úgy éreztem hogy el fogok) és ez azóta tart.. akkor bementünk az ügyeletre mert ez egy vasárnapi nap történt, megvizsgáltak és azt mondták hogy biztos idegeskedéstől történt mert elötte való este nagyon ideges voltam..

Azt itt hozzá tenném hogy 10 évvel ezelőtt elájultam a tescoban, görcsös roham volt, akkor szintén kivizsgáltak 1 hétig feküdtem korházba de nem volt semmi eltérés, azt mondták hogy "feldolgozatlan gyász" váltotta ki.(mr.leletemen annyi volt hogy arcüregembe genny volt) De utána nem volt semmi bajom, jól voltam..

Most ez az a fajta szédülés ami csak mozgás hatására jön elö, pl. Amikor sétálok vagy takarítok főzök, vagy ha 1 pontba nézek sokáig.. ha fekszek vagy ülök akkor semmi. Ja és borzasztóan fáj a nyakam minden reggel, de olyan szinten hogy hányingerem van a fájdalomba, és alig látok, ez mellé még feszít az arcüregem is, és a szemgolyóm..így ébredek minden reggel. Meg ha hirtelen nyitom az ajtót a bal kezemmel, vagy valami nehezet fogok vele, akkor "megbillenek" vagy nem is tudom hogy magyarázzam el..

Ha a tarkóm alá teszek es vastagabb párnát akkor úgy kényelmes, de mikor felállok a párnáról akkor olyan szédülés jön rám mintha "lökdösnének" ilyen hullámzás..

6 külömböző neurologusnál voltam, mindenki elküld azzal hogy ez nem neurológia probléma. Voltam mr, eeg, vérvétel, kardiologus, otoneurologus, meg még jó pár vizsgálaton, de semmi..

Kérlek segítsetek, mi lehet ez? Van még valaki ilyen helyzetbe?



2023. júl. 6. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy segít e , de leírom hogy velem mi történt.

Autóban ülve előre hajtottam a fejem az ölembe kert szomorú voltam , ez kb 15 perc után hirtelen átment abba hogy minden halkabb lett , a látosom tompább , mintha vízben lettem volna , rettentően ijesztő volt , kb 4-5 mp alatt elmúlt.

Legközelebb szintén autóban ülve olvastam megtört nyakkal , de akkor volt rajtam egy drága okosóra , kb 4-5 percig olvastam mikor tapasztaltam hogy összekavarodnak a sorok a könyvben valamint kevésnek éreztem a levegőt és a külső ingerek tompák lettek , gondoltam csak kevés a levegő az autóban és leakartam húzni az ablakot - ehez letettem a könyvet és felemeltem a fejem -erre megszünt az egész furcsa érzés- érzések , gondoltam megnézem mi a helyzet az okos órával , mennyi a pulzusom , 64 volt a pillanatnyi - ok, de megnézem gondoltam hogy az elmúlt 5 percben mennyi volt- NA EKKOR NAGYON MEGIJEDTEM , ARRA AZ 5 PERCRE AMIKOR A FURCSA ÉRZÉSEK VOLTAK, VOLT EGY 37/PERC PULZUSOM.

ILYEN AZÓTA NEM TÖRTÉNT DE FIGYELEK IS A NYAKAMRA , NEKEM IS GYAKRAN SZOKOTT FÁJNI ÉS A HÁTAM IS , ÉS NÉHA AZ ELŐREHAJTÁS NAGYON ENYHE SZÉDÜLÉST VÁLT KI.

2023. júl. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a hozza nem erto orvosoknak a vegso adu asza, feldolgozatlan gyasz, meg psziches eredet meg stb. Mégse mondhatja hogy nem tudja mi bajod es nem ert hozza.
2023. júl. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utolsó. Igen ezt én is észre vettem, volt olyan orvos akihez elmentem, elmeséltem a problémáim és vártam hogy majd tud valamit segíteni ezen, de szó szerint csak néztük egymást kb.5 percig, és meg mondta hogy nem tudja mi lehet ez. Ennyi.

2023. júl. 6. 14:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Ct,Mr volt?
2023. júl. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mr. Volt igen
2023. júl. 6. 22:02
 6/8 anonim ***** válasza:

Hogy vagy azóta?

Nekem 2018 újév első napján volt egy balesetem, nagyon bevertem a fejem. Nem volt semmi gáz, ügyeleten voltunk... Tarkom és a nyakam fájt, csináltak koponya röntgent és az is oké volt. Onnantól kezdve állandó jelleggel szenvedtem a vallammal és a nyakammal, szédülés akkor nem volt. Sporttal sikerült rendbe hozni a vállam.

Tavaly néztem az okostelefont sokáig és felnéztem, kajak szarul esett és megszedultem. Voltam nyaki röntgenen, ott már voltak bajok. Nem mentem sajnos gyógytornára. Idén szintén okostelefonozasnak köszönhetően megimbolyogtam, és azóta is gyakran előfordul.

A parnakkal egyenesen szivok, nyakam feszül, sokszor annyira hogy ájulás kerülget.

Ideg vagy ér... November 15-re kaptam időpontot reumatológiára

..

2023. aug. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem, nem javult azóta sem. Továbbra is járok kivizsgálásra. Nekem is mondták ezt a nyaki eredetű szédülést, jártam gyógytornára is, meg mindenféle kezelésre, de semmit nem segített sőt..
2023. aug. 24. 14:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

6-os vagyok. Én ajánlanám neked a manuálterapeutát, de csak is olyat, aki gyógytornász is, nem tanfolyamon ment át.

Május végén voltam, valamit megropogtatott, előtte kert röntgent stb. Volt masszázs is. És valahogy ez másfél hónapig a fejfájásommal el is tűnt. Aztán június végén megint elő elő jött és azóta igazából 3 hetente járok. A fejfájásom elég jól elmulasztotta.

Én csak novemberre kaptam időpontot reumatológiára, de szerintem egy nyaki MR-re tuti elküld .

2023. aug. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!