Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fiam elég "gyakran" lázas...

Fiam elég "gyakran" lázas beteg. Valakinek volt hasonló tapasztalata? (Többi lenn)

Figyelt kérdés

1-másfél havonta szokott beteg lenni. Ilynekor nagyjából 4-5 napig tart nála mindez, 39-40 fokos láza van szinte mindig.

Már vért is vettek tőle ,így néztek teljes vérképet. Azzal minden rendben volt. Vizelet, széklet vizsgálat is rendben. Belső gyulladásra gyanakodtak ,de a vizsgálatok ott sem mutattak ki semmit, minden papírja rendben volt. Még gasztroenterológián is voltunk, ott is azt mondták,hogy rendben van.


Most 16 éves. Kezdek aggódni mert csak sorra járjuk a vizsgálatokat, de közben nem jutunk előrréb egyikkel sem.

Valakinek hasonlóval tapasztalata?



2023. júl. 18. 22:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Fül-orr-gégészeten voltatok már?
2023. júl. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan dolog amit nem szeret csinálni? Külön órák, sport stb? Otthon minden rendben? Nem depressziós pánikbeteg?
2023. júl. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Hematologiara probalnek menni. Szaz szazalek, hogy nem lehet leukemias? Isten orizz, meg van jol gyogyithato is, vagy valami hasonlo termeszetu?
2023. júl. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Góckutatás?
2023. júl. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor volt ilyen, mikor nagyon nem akartam suliba menni. Legyél ott mellette, mikor a lázát méri.
2023. júl. 19. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Fül-orr gégészeten még nem voltunk.

Viszont ajánlotta már orvos ismerős a pszichológust. Csak nem gondoltam,hogy pszichésen lehet a baj.

Otthon elég csöndes, az iskolában nincsennek nagyon barátai.

2023. júl. 19. 07:32
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

El sem olvastam a válaszokat, de nekem egyből az ugrott be, hogy lelki eredetű.

Rendben van ez a gyerek?

Ezirányban is vizsgálódjatok.

2023. júl. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Amióta elkezdte a gimnáziumot nagyon csendes, nem igazán beszélget senkivel a családból. Ha kérdeztem,hogy szeretne-e iskolát váltani,mert nem érzi jól magát esetleg, azt mondta,hogy jó ott neki.

Két hete voltunk nyaralni, ott is beteg lett. Már a 2. naptól kezdve 39+ volt a láza és hányt is. Haza is kellett mennünk hamarabb. Régebben is volt hasonló, hogyha nem szeretett volna jönni velünk túrázni a hegyekbe, akkor mindig fájt a feje, vagy székrekedése volt már a nyaralás első napjától kezdve. De mivel még kiskorú, és általában külföldre mentünk a hegyekbe kirándulni, sose hagytam a szálláson,nehogy legyen valami gond.

Mindig mondogatta,hogy nem szeretne jönni velünk nyaralni,de valahogy rávettem,hogy eljöjjön,hiszen van 2 nagyobb testvére ,és nem alkalmazkodhat mindenki hozzá,és mindig csak maximum 7 napot voltunk távol.

Ennyire nem szeretne velünk jönni? Vagy ennyire utál túrázni?

Sajnos,ha kérdezem tőle ,sose kapok választ, csak ül tovább, és telefonozik. De végül mindig eljött velünk kirándulni. (Igaz,hogy muszájból)

2023. júl. 20. 05:15
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok-sok választ!
2023. júl. 20. 05:15
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ahogy olvasom, nem nagyon akar veletek menni nyaralni.

Mivel nagyobb tesói vannak, és ha ők is inkább otthon maradnának inkább hagyd velük otthon.

Egy ilyen korú gyereknek kínzás a szüleivel menni nyaralni, 7 nap az meg rengeteg. Mehetnétek akár kettesben a férjeddel és örülhetnétek hogy végre kirepültek a gyerekek.

Mi ennyi idősen akkora cirkuszt rendeztünk hogy nem megyünk nyaralni szülőkkel, persze "kötelező" volt, és még mindenféle hálátlan gyereknek el voltunk mondva, mert ők jót akarnak és meg tudják adni hogy rendszeresen külföldre menjünk velük. Beteg is voltam azonnal és ki sem jöttem a hotelből, ezek meg lent s strandon. Pedig ez 30 éve volt amikor még net semmi, teló itt ott valakinek ha volt. Szüleimnek volt mobil nekünk még nem.

Azóta is úgy gondolok ezekre a nyaralásokra mint valami szar emlék ahol semmi más nem volt a lényeg csak a zsarnok anyám akarata érvényesüljön. Azóta az én gyerekeim is növögetnek, semmi nem kötelező nekik, és nem is akarnak velünk nyaralni. Tiszteletbe kell tartani, hogy mit szeretnének. Amíg jöttek velünk jöttek. Ha meg nem, hát nem. Nem szabad elvenni a gyerekektől a döntési lehetőséget, mert itt az eredménye, beteg lesz és szenved. Kinek jó ez?

2023. júl. 20. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!