Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezek a tünetek mire utalhatnak?

Ezek a tünetek mire utalhatnak?

Figyelt kérdés

Folyamatos álmosság/fáradtsâg, hetek óta tartó erős szívdobogás érzet (néha éjszaka is, fel szoktam rá kelni), rendszeresen kialakuló afta a szájban, szédülés, néha fejfájás.


Hónapok óta érzem ezeket, de a szívdobogás érzet az csak pár hete áll fenn (nem iszom kávét, sem energiaitalt)


Segítsetek légyszi, vajon mi okozhatja ezeket?


2023. júl. 20. 09:03
 1/9 Zcom09 ***** válasza:
100%

Egy orvosnak számos tesztre van szüksége hogy diagnosztizálhasson. Mi csak tippelni tudnunk, ami teljesen felesleges mert ha véletlen el is találja valaki a valós okot gyógyszert úgyse tudunk felírni.

Például én tudom azt mondani hogy vas hiány, gyakori tünete fáradékonyság extrém esetben szédülés, szabálytalan szívverés. De a következő válaszadó valószínűleg valami teljesen más dolgot fog mondani amire szintén jellemzőek a tünetek.

Ilyen kérdéseket nincs sok értelme kiírni mert az egyetlen értelmes válasz amit kaphatsz az hogy menj el orvoshoz.

2023. júl. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Pajzsmirigy valószínű. De vérkép kell.
2023. júl. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Megyek vérvételre 2 hét múlva, remélem nem derül ki semmi komoly..

Egyébként kedves 2-es válaszoló, neked írom hogy pár éve a tsh-m kicsit magas volt, az orvos azt mondta hogy enyhén alulműködik, de nem szedtem rá semmit és azóta normális az értéke (utolsó vérvétel szerint, ami fél éve volt)


Azt tudom hogy alulműködésnél pont az van, hogy fáznak az emberek, híznak, hullik a hajuk...


Viszont én izzadok, nagyon dobog a szívem (ez ugye túlműködésre utalna), viszont nem fogytam és a szemem se dülledt ki... Tehát számomra ez érthetetlen..

2023. júl. 20. 17:56
 4/9 anonim ***** válasza:
Sajnos benne vagyok én is a pajzsmirigy rendellenességben. Nem csak a tipikus tüneteket okozza az alul és túlműködés se,hanem össze vissza mindent. Ugyanúgy szenvedhetnek pl elhízásban a túlműködők,és szapora szívverésben az alulműködők. DE drukkolok,hogy neked ne pm problémád legyen!
2023. júl. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagylabor megmondja, addig ne parázd túl, nem hinném, hogy komoly.

De eddig én is pm- re tippelnék, mire autoimmun kórkép és - bár nem teljesen bizonyítottan - az afták gyakori megjelenését is ehhez lehet kötni. Vagy legalábbis immunválasznak veszik. Vagy a vashiány lesz, ahogy első mondja. Bizonyos vitaminok/nyomelemek hiánya is okozhat aftákaz.

2023. júl. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ha olvassa még valaki a kérdésemet, nekik üzenem hogy voltam vérvételen, minden érték rendben volt, egyedül a pajzsmiriggyel van probléma, ahogy többen is írtátok. TSH-m 10.4, ami nagyon magas, elég durván alulműködik. Híztam is egy keveset az elmúlt pár hétben, valamint eléggé hullik a hajam is.

Hétfőn megyek vissza a házidokihoz, remélem felírja nekem a Letrox gyógyszert és hamar elmúlnak ezek a tünetek.

2023. aug. 19. 02:19
 7/9 A kérdező kommentje:

Emellett tapasztalok még rekedtséget is, folyamatosan krákogok, hőhullámaim vannak (izzadás/forróság érzet/ aztán hidegrázás).

Mindig is vékony alkatú lány voltam, főként az elhízástól félek, már az összes nadrágom szorít a hasamon, de mások nem vették észre a testsúlynövekedést.

2023. aug. 19. 02:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Jobbulást kívánok! Szépen be tudják állítani gyógyszerrel,nyugi.
2023. aug. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2023. aug. 20. 00:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!