Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 18 éves vagyok, 1 hónapja...

18 éves vagyok, 1 hónapja kezdődött a jobb combomban az izomrángás. Mostanában elég keveset sportolok, de a napi mozgás megvan. Mégis egész nap jelentkezik és mindenhol tapasztalom az izomrángást, ami nem tart sokáig. Szerintetek komoly lehet?

Figyelt kérdés

2023. aug. 12. 08:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Súlyos vitaminhiánytól (magnézium) a sclerosis multiplexig barmi lehet. Neurológia! Remélem semmi komoly. Minden jot neked!
2023. aug. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
SM? 18 eves korban? Remelem nincs igazad. Ferfi vagyok. Lehet meglátogatom a haziorvost. :)
2023. aug. 12. 10:15
 3/28 anonim ***** válasza:
De sajnos akkor kezdődik. Általában 15-30 eves kor között. 1 voltam.
2023. aug. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Amúgy ezt csak mint példa mondtam, nagyon kicsi rá az esély, szerintem csak ki vagy merülve minden szinten. Megesik! :)
2023. aug. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Ugyanez van velem. Már a második neurológusnál jártam. Kimerültséget mondtak nekem is, stresszt. Állítólag rengetegen jönnek ilyen panasszal, de nagyon ritkán komoly. Azért ezúttal engem további vizsgálatokra is elküldtek. De mire eljutok vagy meghalok vagy meggyógyulok. Ugyebár ilyen a magyar egészségügy...
2023. aug. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
Kiderült valami?
2023. aug. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim válasza:

Nekem már lassan 1 éve van izomrangasom testszerte

Van hogy elmulik hetekre aztán előjon

Általában piheneskor veszem észre

2023. szept. 1. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Ötös vagyok. Jövőhétre be vagyok írva Eng/Emg vizsgálatra. Majd jelentkezek.
2023. szept. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Én eddig nem szóltam hozzá. Ugyanez van nálam is, a bal combomban kezdődött, majd már minden végtagomban előjön. Leginkább pihenéskor veszem észre, de az esetemben hozzá jönnek a izomgörcsök, a nehéz végtag érzés és kb 3 hete beszélgetés közben az összes gondolatom eltűnt és tök nehezen szólaltam meg. Azonnal kerestem magamon az agyvérzés tipikus tüneteit, nem voltak. Munkahelyen az orvos laborba küldött, tök negatív, neurológus idegi kifáradást állapított meg az állandósult munkahelyi stressz és nyomás miatt, plusz itthon a fél éves kislányom miatt nem sokat alszok, Ja és napi szinten ingázok Budapestre. A 8 és fél óra munka mellett közel 4 órát úton vagyok naponta. Már 7. éve. A neurológus Tebofortant javasolt. Kardiológus szintén mindent rendben talált. Aztán múlt héten munka urán haza értem, elaludtam és arra keltem, hogy mind a négy végtagom görcsben van. Bementem a sürgősségire, nagy labor, újabb neurológus, EKG, semmit nem találtak, de EEG-t javasoltak. Arra ma mentem el, 1 hét múlva lesz eredmény. Úgy voltam vele, hogy nem hagy nyugodni a dolog, a mai napot erre szánom, de derüljön már ki mi van. Magán úton elmentem koponya MR-re soron kívül. 1 órán belül megvolt az eredmény, teljesen negatív. Egy nagy kő esett le a szívemről, érzem, hogy nyugodtabb vagyok belül. A munka mellett már erre is rá stresszeltem természetesen. Szóval ha nem sajnálod rá a pénzt és a magnézium nem segít, akkor a saját megnyugvásod érdekében ennyit megér.


Magnosolvra váltottam a Magnerotról. Az izomfeszültség 2 nap után mint ha enyhülne, legalábbis a karjaimban. Olyan szinten görcsöltek korábban, hogy a masszírozástól lila folt lett a bicepszemen. De volt, hogy gépelés közben olyan érzésem volt, mint ha hirtelen egy mázsás súly lett volna rajta..

2023. szept. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
9-es ehhez nem neurológus kell mar, hanem pszichiáter. Izom alapú szorongásra escitlopramot szedek 1,5 éve és elmúlt minden görcsöm, plusz pszichoterápiáz is kaptam. Most lett új munkám meg párom is. A lelki egészsegetekkel is foglalkozzatok!
2023. szept. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!