Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ettől kialakulhat tüdőgyulladás?

Ettől kialakulhat tüdőgyulladás?

Figyelt kérdés
Reggel evésnél véletlen levegőt vettem,és felszippantottam pár száraz kenyér darabkát,amitől azonnal köhögtem, viszont azóta egész nap azt éreztem, hogy mintha megsértette volna a légcsövem,és égő érzést érzek a tüdőmnél,néha köhögnöm is kell. Kialakulhat emiatt tüdőgyulladás, vagy túlaggódom a dolgot?:(

2023. aug. 27. 19:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Elméletileg ha nem jött fel,van rá esély.Ha a köhögési reflex hamar elmúlt,sanszos hogy feljött és lenyelted csak nem vetted észre,az hogy utána irritációt érzel a tüdődben vagy idegentest érzés van az normális akkor is ha nem maradt lent.Egyébként a tüdőkben termelődik nyálka és kis csillók is vannak amik folyamatosan söprik ki a tüdőből az idegen testet,baktériumokat stb...Az esetek jelentős részében a nem túl nagy ételdarabok fel tudnak oldódni a nyálkával és észrevétlenül távoznak úgy hogy észre sem veszed.Egyébként ha gyulladás lenne az 72 órán belül az esetek jelentős részében megjelenik,ritka hogy egy-két hét,ebben az esetben ha igazolódik hogy lent van,és nem oldódott fel,antibiotikumos kezelés mellett hörgőtükrözéses eltávolításra kerülhet sor,ami nem túl kellemes de annál hasznosabb...
2023. aug. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem, akkor majd figyelem magam a következő két napban. Jaaj, de ijesztően hangzik ez a hörgőtükrözés, nagyon remélem hogy nem lesz rá szükség. Köszönöm a válaszod!
2023. aug. 27. 20:13
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz!Szívesen!

Minden jót neked:)

2023. aug. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Alzheimeres aposom, meg az idosotthonban a sorstarsai napi szinten felrenyeltek. Ritkan volt felsoleguti fertozese, de az a nagyon gyenge immunrendszere miatt volt, neha a kezeletlen hugyuti gyulladas ( allando, keveset ivo nagyon idoseknel) fertozott masodlagosan.

Tehat egy eset valoszinusege egeszen toredek.

2023. aug. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Most jelenleg annyi a tünetem, hogy köhögési ingerem van, de nem köhögök csak néha. Próbálok nem erre gondolni, mert lehet hogy az allergiám miatt van ez, de ha rosszabb lesz nyilván elmegyek orvoshoz. Amúgy nem vagyok ilyen hipochonder típus de régebben sokszor majdnem megfulladtam, és volt már egy tüdőgyulladásom is, ami nem járt lázzal, úgyhogy ezek miatt félek ettől.
2023. aug. 28. 20:58
 6/14 anonim ***** válasza:
Hogy vagy?
2023. szept. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Végül hőemelkedésem lett és a köhögés sem múlt el szóval elmentem az orvoshoz, megvizsgált, meghallgatta a tudomet is, de azt mondta nem hall semmi gyulladasra utaló jelet, ezért kicsit megnyugodtam, hogy akkor csak simán elkaptam valamit és nincs ehhez köze.. viszont írt fel antibiotikumot a köhögésem meg a hőemelkedés miatt
2023. szept. 4. 13:43
 8/14 anonim ***** válasza:
Antibiotikumot tisztázatlan köhögésre és hőemelkedésre?Megvan az oka miért lesznek minden antibiotikumra rezisztensek a kórokozók az évszázad közepére.Mindenesetre szerintem egy mellkasi röngten nem ártott volna,főleg akkor,ha semmi olyan körülmény nem ért mostanában az aspiráción kívűl,ami indokolná ezeket a tüneteket....Nekem legalábbis amikor hasonlóan jártam mint te elküldött röngtenre...
2023. szept. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet veled?
2023. szept. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi az érdeklődésed,végül voltam röntgenen is,de szerencsére mindent rendben találtak. Valószínűleg nincs köze a félrenyeléshez és valamilyen fertőzést kaptam el. Lassan, de javul a köhögésem, szedek köptetőt is, remélem elmúlik hamarosan.
2023. szept. 15. 19:07
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!