Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Most voltam szemészeten és...

Most voltam szemészeten és azt mondták hogy minden rendben van?(enyhe rövidlátás szemtengelyferdüléssel)

Figyelt kérdés

Pénteken voltam szemészeten és rövidlátó vagyok főleg a jobb szememre egy enyhe szemtengelyferdüléssel. Azon kívül azt mondta a szemész hogy minden rendben van nem kell aggódjak.


Ahoz kepest elég sűrűn látok “szellemképesen”. Szürkületben nagyon homályosan látok főleg fényeket. Ebredés után homályosan vagy akár egy pillanatra pixelesen is (kis összetett kockákat és miután pislogok úgymond elmúlik)


Lehet hogy az agyam is generál dolgokat mivel hogy könnyen ra panikolok dolgokra?

Vagy mitől lehetnek ezek a tünetek?


Elvégre azt mondták hogy minden rendben van.



2023. szept. 17. 05:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt mondták mert kipihenten mentem vizsgálatra és akkor rendben működött a szemem. Csak akkor jön elő a baj, ha fáradt vagyok (akkor akár 0,75-ös a szemem). Aztán egyszer elmentem amikor hulla fáradt voltam és olyan helyre, ahol nem három méterre mértek és akkor kimerült hogy mégis van baj.

De mondjuk én nem hordok szemüveget. Annyira nem zavar mert csak akkor van ha fáradt vagyok (vagy szürkületben)

2023. szept. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
#1 Én sem hordok szemüveget nem is ajánlották csak ha engem zavar akkor vegyek. Viszont én fogok csináltatni mivel engem elég sűrűn zavar. Szürkületben például messzire nagyon elkenodotten latom a fényeket stb.
2023. szept. 17. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!