Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinél az orvos vérszegénysége...

Akinél az orvos vérszegénységet diagnosztizált laborlelet alapján, mit kell csinálnia? Vas készítményt szedni? És ha igen, akkor élete végéig szednie kell, vagy a vérszegénységből meg lehet gyógyulni?

Figyelt kérdés

2023. okt. 16. 19:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kamaszkoromban szúrta ki vérképen a háziorvos, de azt mondta, hogy egy nőnek ezzel együtt kell tudni élni... Nagyon sokat szenvedtem, magamtól kezdtem úgy táplálkozni, hogy rengeteg vas szívódjon fel, plusz étrend kiegészítők. Most vagyok 30 és most tart ott a vérképem, hogy normális.
2023. okt. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát figy én az voltam sokáig és kellet párszor szednem vasat. Amikor meghíztam akkor nőttem ki belőle úgy mond. Ami hasznos nagyon az a cékla.
2023. okt. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A vérszegénységnek sok oka lehet, nemcsak a vas bevitel számít, hanem a B12 vitamin bevitele is, mert az kell a vörösvérsejt képződéshez. Az viszont jórészt a táplálkozástól függ (belsőségek, főként májból készült ételek). Bizonyos gyógyszerek mellékhatása a romló vas anyagcsere.
2023. okt. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigieket.


Minden kapcsolódó okosság érdekel, írjatok még.

2023. okt. 18. 01:22
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem valami felszívódási gond miatt a vas és a magnézium mindig lecsökken idővel. Magnézium 1-2 hónap alatt, vas több. Ha úgy érzem, hogy hiányzik, pótolom. Nem nagy kunszt. Vas a májakból gyorsan pótolható, de vastablettát is szoktam felíratni, minden menstruáció alatt és után szedem reggelente.
2023. okt. 18. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. okt. 18. 03:45
 7/13 A kérdező kommentje:
#5. Melyik orvos írja fel Neked? És mi a készítmény neve?
ápr. 23. 10:59
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos! Neo-ferro-folgamma volt legutóbb, de másmilyen is van, meg a Maltofer is jó (sőt jobb, csak drága), az nem vk.
ápr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#8. Köszi!


Többiek, azóta hogy vagytok, ha szabad kérdezni?


#1. Továbbra is jó az eredményed? Milyen étrendkiegészítőket szedsz?


#2. Céklát minimális mennyiségben tudok csak enni - ha egyáltalán.

A cékla nyersen, pl reszelve hatékony vagy főtt formában is?


#3. Te szedsz B12-t? Ha igen, milyet? Pl márka? És jó? Vagy neked nincs ilyen betegséged, hanem tanultál erről?


Ha még van ötletetek vagy azóta van új infó, szívesen fogadom.


És a máj? Az hogy eszitek? Sülve? Főzve? Nyersen?


Írjatok, köszi!

ápr. 23. 16:52
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A pecsenye kacsamájban van a legtöbb vas, Sparban veszem, gyorsan kisütöm, pl.így: [link] Lehet úgy is enni, mintha vaspótló lenne: éhgyomorra. Heti 300 gramm simán feltolta a vasamat 5-ről 15-re másfél hónap alatt.

B12-ből metil- vagy olyan kobalamint kell szedni, ami nem ciano.

A céklában a vasnak tökmindegy, de magát a céklát lehet hogy érdemes min.kicsit megfőzni vagy főtt céklát venni, lehet ilyet kapni és nem a savanyúságra gondolok. A répáról tudom, hogy a legtöbb zöldséggel szemben ez főve jobban hasznosul.

ápr. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!