Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy alulműködés?

Pajzsmirigy alulműködés?

Figyelt kérdés

2 hónapja voltam vérvételen, a TSH nagyon magas volt, 11,4 volt az érték.

Híztam is kicsit, 60 kiló vagyok, 1 éve ilyenkor 55 voltam, látom magamon is a változást és mások is észrevették.

Hajam eszméletlenül hullik, a lakásban mindenhol ott vannak a hosszú hajszálak.

Fáradékony vagyok, izomgyengeségem van és kifulladok már egy kis lépcsőzéstől is.


November 9-én megyek pajzsmirigy uh-ra, az lenne a kérdésem, hogy már ott egyből fognak nekem írni letroxot? Nagyon jó lenne, ugyanis nem akarok úgy kinézni mint egy zsírdisznó, mindig vékony csaj voltam és nagyon zavar a mostani állapot.


Jövő februárban lesz rendes pm vizsgálat, de félek, hogyha most nem fognak írni gyógyszert, akkor addigra 300 kiló leszek.


Nagyon el vagyok keseredve, ugye már az uh után is szedhetek majd gyógyszert és nem kell februárig várnom?


23/L


2023. okt. 18. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Eddig nem írtak letroxot? Jézusom..

Endokrinológus látta a leleteidet?

2023. okt. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Háziorvos látta a leletet, ő azt mondta nem tud vele mut kezdeni, ezért küldött endokrinológushoz, akihez amint mondtam, novemberben megyek. Remélem már akkor írnak rá valamit, hallottam hogy csúnyán el lehet hízni ettől ha nincs kezelve...
2023. okt. 18. 21:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Ok, azt hiszem számomra nem volt egyértelmű az a mondat, hogy "November 9-én megyek pajzsmirigy uh-ra"


Nálunk a PM uh-ot lehet csináltatni szakorvossal maganban és sztkban. De nem az endokrinológus csinálja hanem radiológus szakorvos.


Nos, nekem a céges uzemorvos kérte azt a laboromat amin a tsh-m először magas lett, ő irányított a haziorvoshoz az meg adott beutalót az endokrinologiara, ott kaptam azonnal a gyógyszert az endokrinológustol, és elküldtek újabb laborra (T3 T4-et nézettek és antitpo-t) Plusz kaptam egy beutalót vercukorterhelesre is és PM valamint hasi uh-ra. Azok mikor elkészültek vissza kellett mennem a leletekkel kontrollra és azóta is járok fél évente. (2016 óta)


Ha endos csinálja az uh-t biztos ír gyógyszert neked egyből. Ne aggódj.

2023. okt. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát, sztk-ban fog készülni az uh, nem tudom, hogy abból kiderül-e bármi is... ha mondom az uh-s orvosnak hogy rosszul vagyok, fázom állandóan és hízok kis étvágy mellett is, akkor remélem egyből ír gyógyszert rá, febeuárig nem akarok várni, addig még rengeteg idő van... főleg a hízás zavar, borzalmas, normál súlyú vagyok, ez még oké lenne de nem akarok ennél több kiló lenni, gyorsan kell cselekedni.
2023. okt. 18. 21:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát az ultrahangos nem fog írni neked sztem letroxot.

Egyébként igen persze ki fog derülni sokminden. Nekem is látszott, H inhomogen a pm-em meg göbös. Hát majd látod. De sztem kérj egy korábbi időpontot vagy magánba menj el endokrinológushoz a leletekkel ha nem adnak most gyógyszert. Ez elég szar eredmény és nem csak a hízás miatt problémás.

2023. okt. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! 😊

Magánrendelésen én is gondolkodtam, hamarabb megvan az eredmény, ergo gyorsabban a végére jutok ennek a dolognak. Azért remélem nem leszek 1-2 hónap múlva egy mázsás dagi😅

Van esély rá, hogy megáll itt a hízás, vagy mindenképp tovább fog gyarapodni a súly?

2023. okt. 18. 22:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom sajnos. Én nem hiztam. A hajam hullik sajnos viszont.
2023. okt. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!