Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezekkel a májértékekkel hova...

Ezekkel a májértékekkel hova tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Zsírmájam van évek óta, és kezdődő cukorbetegségem, amit diétával és gyógyszerrel tartunk kordába. Elhízott vagyok, nem is kicsit. Úgy egy hónapja nagyon magas májértékeket talált a labor, az ultrahang kifejezetten nagy zsírmájat, de tiszta epeutakat,epét, vesék, hasnyálmirigy, minden rendben van. A jobb bordaív alatt, főleg esténként gyakran érzek nyomást, nem folyamatosan, de sűrűn előfordul.

Hepatológiára kellett ma mennem, ahol a vérvétel még magasabb értékeket mutatott, mint az előző, pedig kifejezetten odafigyeltem az étkezésemre,alkoholt nem fogyasztok. A doki elintézte annyival, hogy ne egyek, amíg le nem fogyok, de azért szerintem ennél többet is kellene ezzel kezdeni. Ok, hogy fogyjak le (bár olyan egyszerű lenne, hogy csak simán nem eszek), de eddig nem voltak ilyen magas értékeim. Szerintetek hova tudnék még ezzel elmenni?

Az értékek:

GGT 75

GOT 127

GPT 151



nov. 30. 21:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
41%
Szedj máriatövist és fogyj le szép lassan, mert meghalsz.
nov. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Egyszerű lefogyni. Rendeld a kaját olyan helyről, ahol feltüntetik a kalóriát.

Számold ki mennyi kell a fogyáshoz és aszerint étkezz. Más ne egyél mellé.


Lassan kell fogyni a zsírmájjal, mert pórul járhatsz, ha nagyon hirtelen fogysz.

nov. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Közel 40 éve vagyok túlsúlyos, és eddig nem sikerült lefogynom,most sem eszem egészségtelenül, de nem fogok magyarázkodni. Sajnos sokszor nem sikersztori a fogyás.
nov. 30. 22:58
 4/27 anonim ***** válasza:

Hova szeretnél elmenni, ha a túlsúly okozza a problémád?

Templomba?

Kérj áldást Istentől, vagy valami.

nov. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Nem vagyok benne biztos, hogy a túlsúly okozza,mert túlsúlyom eddig is volt, de a májértékeim nem voltak ilyen rosszak.

Egyébként a doki sem tudjatja ezt, mert tulajdonképpen semmilyen vizsgálat nem volt.

nov. 30. 23:01
 6/27 anonim ***** válasza:
Mi az, amiből sokat eszel?
nov. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Nagyjából semmiből, nem eszem finomított élelmiszereket, nem eszem édességet, gyorskaját.

Napközben kevesebb az időm enni, ezért a vacsora a főétkezésem. Napi 2 kávét iszom, cukor nélkül, vizet keveset iszom, de nem extrém módon. Kisgyerekeim vannak így éjszaka is sokat fent vagyok.

nov. 30. 23:06
 8/27 anonim ***** válasza:
Akkor úgy kérdezem, hogy mi az, amit eszel általában.
nov. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Roberto tk kenyeret eszek reggelire, mindenféle feltéttel, nem túl extrákat. Ebédre vmi átlagos főtt kaját, amennyit tudok, rizseshús, főzelékek, sült hús rizzsel, spagetti, gyerekbarát kaják, hogy ne kelljen külön főznöm. Minden nap eszem délután vmi gyümölcsöt alma, banán, narancs, ami van itthon. Vacsorárá is egyszerűbb főtt kaja van, rántotta, bundáskenyér, virsli, melegszendvics. Ha édességre vágyom a Chocher diabetikus csokiját eszem, néha nassolok napraforgót. Vagy édesítőt használok vagy negyedannyit, durum illetve tk lisztet használok, durumtésztát, basmati rizst. Kapszulás kávét iszom, de abban nincs cukor, próbálok a vacsihoz mindig sok zöldséget enni, mert napközben arra nincs időm figyelni. Kb ennyi. Nem mondom, hogy néha 1-2, havonta nem csúszik be vmi nem túl egészséges, de nem az a jellemző.
nov. 30. 23:15
 10/27 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ezzel az orvosok semmit sem tudnak kezdeni, fogyni kell, máshogy étkezni, káros szenvedélyeket leadni, sportolni, mozogni többet, máriatövist szedni, de amúgy az értékeket gyógyszerek is megnövelhetik.
nov. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!