Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Érdemes beszerezni Dr. Izabell...

Érdemes beszerezni Dr. Izabella Wentz Hashimoto - protokoll című könyvét Hashimoto betegség és pajzsmirigy alulműködés esetén? Aki olvasta a könyvet mi a véleménye róla, valóban hasznos?

Figyelt kérdés
Hashimoto betegséggel és pajzsmirigy alulműködéssel küzdök, a Tsh magas, Ft4 kicsit alacsonyabb a referenciaértékénél, illetve hajhullással is küzdök, igazából más zavaró tünetem nincs. A hajhullást szeretném megszüntetni, gyógyszert szedek 2 hónapja a pm alulműködésre, de étrenddel, életmóddal is szeretném támogatni a pozitív változást, ezért gondoltam erre a könyvre, hátha más korábban már hasznosnak találta. Hajhullással (egyrészt a hullás megállítása és a haj visszanövesztése) kapcsolatban is minden tippet, tanácsot szívesen fogadok!

#hajhullás #Hashimoto-thyreoiditis #Hashimoto - protokoll #Dr. Izabella Wentz
dec. 7. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Először is ne egy könyvből gyógyítsd magad. Rengeteg mellékes dolog van amit számításba kell venni ilyenkor. Ha szeretnél étrendet, menj dietetikushoz a gyógyszerezést hagyd az orvosodra.
dec. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

A pajzsmirigy alulműködés a legegyszerűbben kezelhető endokrin betegség. Be kell állítani a hormonszinteket és ennyi. Nem kell sem extra diéta, max szelén.

Ha be van állítva, és továbbra is hullik a hajad, akkor nem ettől hullik.

dec. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szelénkúrákat lehet tartani. Egyél nyugodtan amit akarsz, nem befolyásolja a hashimotot. Persze ettől függetlenül érdemes egészségesen táplálkozni, hogy jól érezze magát az ember
dec. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igenis fontos, hogy rendesen táplálkozz, ha Hashimotód van. A hormon önmagában nem oldja meg a dolgokat. Bár attól függ, mekkora az alulműködés mértéke, az autoimmun folyamatok előrehaladottsága. Minimális alulműködésnél lehet elég egy picike hormonlöket, de az oka a betegségnek autoimmun, ami a bélrendszerből indul. Áteresztő a bél, mert a sok finomított szénhidrát, tartósítószer, ízfokozó, vegyszer, cukrok stb.károsítják a bélfalat, és emiatt rossz immunválaszt küld a szervezeted. A hashimoto oka, csakúgy, mint a legtöbb betegségé, a bélflóra mikrobiomjának megbomlása. Mivel én nem vagyok orvos, se dietetikus, étrendet nem tudok ajánlani, de annak menj utána, hogy hol tudsz természetes forrásból származó vitaminokat kapni. A pm alulműködésnél, ami lehet gyulladásos, a te esetedben ez az, vagy lehet anélküli, elengedhetetlen a D vitamin, a szelén és a cink pótlása. Ezenfelül ne fogyassz édességeket, finomított szénhidrátokat, tejet se ajánlom, max sovány sajtot, vajat, sok friss zöldségeket, ha bírod a tojást, azt is, és húsokat. Nyugodtan lehet fermentálni otthon zöldséget, nézz utána hogy kell, mellette szedhetsz probiotikumokat, bioboltban sok van, méhpempőt, virágport stb.Ez soknak hangzik, de ha belefér, nyugodtan. Plusz omega 3-at is érdemes még. Ügyelj a folyadékpótlás rá, ami többnyire mentes víz legyen. Mozogj eleget, legjobb a kardio, de lehet más is, egy tempót séta pl.tiszta levegőn is tök jó. Ha ezekre figyelsz, biztos, hogy segít a hashimotón. Persze, ehhez körülmények is kellenek. De ne csupán az orvosoktól várj javulást, az egészséged a te kezedben van elsősorban.
ápr. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok

Még annyit, hogy valóban érdemes elmenni dietetikushoz, kérd ki a véleményét, hogy mit ajánl fogyasztásra, elhagyására. Amiket írtam, hogy érdemes beszerezni, azokkal biztos nem ártasz, de egy szakember személyre szabott étrendet adhat neked. Ami tudom nem olcsó. De jobb nem teljesen magad kísérletezgetni. Ezenfelül olvasgass minél többet a témában, YouTube-on is sokan beszélnek a betegségről, pl.a Ujhelyi Szabolcs Zoárd csatornáját meg lehetne nézni. Csak írd be a nevét és azt, hogy pm alulműködés. Nagyon hasznos videók vannak. Nézz majd rá.

Remélem segítettem. 😊

ápr. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hármas vagyok. Az endokrinológusomat idéztem, amikor azt mondtam, hogy semmit nem számít az étkezés. Az evidens, ettől a betegségtől függetlenül is, hogy ne egyen az ember cukrot pl. De itt most a betegség miatt volt ez kérdés.


Neked mi a végzettséged? Endokrinológus vagy?

ápr. 6. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!