Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lelki betegséggel küzdök!Kénys...

Lelki betegséggel küzdök!Kényszerbetegség a neve.20 éve küzdök ezzel! Voltam nagyon rossz állapotban kb 5 évig.Most jobban vagyok! Hogyan tudnám szinten tartani ezt a jó állapotot??

Figyelt kérdés

#betegség #egészség #lelki betegség #Kényszer betegség.Tisztaság mánia.
2023. dec. 16. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk úgy, hogy folyamatosan szeded a pszichiátered által felírt gyógyszereidet.
2023. dec. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nehéz, mert minden stressz fokozhatja, azt meg nehéz elkerülni. Hogy tudtál jó állapotba kerülni? Milyen módszert találtál rá? Látom tisztaság "mániád" van, gondolom a fertőzésektől félsz. Nehéz kívülről szemlélni reálisan magunkat, pedig ez a megoldás. A betolakodó gondolatokat kell valahogy megfogni időben, mert különben elhatalmasodik rajtunk, aztán jön a belső feszültség. De neked sikerült most találni valami jó megoldást,mert írod , hogy most jól vagy.
2023. dec. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Csabi34 ***** válasza:

Örömteli hallani, hogy jobban érzed magad, és gratulálunk a javuláshoz! A kényszerbetegség (OCD) kezelése hosszú távú folyamat, és bár a tünetek időszakosan változhatnak, léteznek stratégiák, melyek segíthetnek a jó állapot fenntartásában. Itt van néhány javaslat, amelyek hasznosak lehetnek:


Rendszeres pszichoterápia: Folytasd a pszichoterápiás kezeléseket, különösen a kognitív viselkedésterápiát (KVT) és az expozíciós és reakció-megakadályozási terápiát (ERP), amelyek kifejezetten hatékonyak az OCD kezelésében.


Gyógyszeres kezelés: Ha gyógyszereket szedsz az OCD kezelésére, fontos, hogy rendszeresen konzultálj az orvosoddal és kövesd az utasításait.


Stresszkezelés: Tanulj meg és alkalmazz stresszkezelési technikákat, mint például a mély légzés, meditáció, jóga vagy progresszív izomrelaxáció.


Személyes gondozás: Gyakorolj öngondoskodást, beleértve az egészséges alvási szokásokat, tápláló étrendet és rendszeres testmozgást.


Támogató csoportok: Fontolóra veheted a támogató csoportokban való részvételt, ahol másokkal oszthatod meg tapasztalataidat és tanulhatsz az ő stratégiáikból.


Személyre szabott stratégiák: Tartsd be azokat a személyes stratégiákat, amelyek eddig segítettek, és legyél nyitott az új technikák kipróbálására is.


Előrejelzés és megelőzés: Ismerd fel az esetleges visszaesés jeleit, és rendelkezz előre kialakított tervvel arra az esetre, ha újra rosszabbul éreznéd magad.


Rendszeres orvosi ellenőrzés: Rendszeresen látogass el orvosodhoz, hogy értékelje az állapotodat és szükség esetén módosítsa a kezelési tervedet.


Pozitív mentális egészség: Építs be pozitív mentális egészségi gyakorlatokat a mindennapjaidba, mint például a hálát gyakorolni, az önértékelést fejleszteni és a jó élményeket megünnepelni.


Kihívások és változások kezelése: Tanuld meg kezelni az élet kihívásait és változásait olyan módon, hogy azok ne rontsák az OCD-s tüneteidet.


Ne feledd, hogy az OCD kezelése egyéni folyamat, és ami az egyik embernek működik, az nem biztos, hogy ugyanúgy hatékony lesz másoknál. Együttműködésben az orvosoddal és terapeutáddal folyamatosan alakítsd a kezelésedet annak érdekében, hogy a lehető legjobb eredményeket érd el.

2023. dec. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Betetted a mesterséges intelligenciába, Csabika? Itt ám emberek válaszolnak, nem gépek!
2023. dec. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!