Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az ilyen fej röntgenek meddig...

Az ilyen fej röntgenek meddig szoktak tartani?

Figyelt kérdés
Én nem igazán értek az ilyen dolgokhoz, mert még nem voltak ilyen jellegű problémáim, de láttam olyat, amibe be kell feküdni, leginkább arra lennék kíváncsi.

dec. 20. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:

MR? CT?

Egy baleset után végignéztem a feleségem "szeletelését". Nem tartott sokáig. Kicsit sokkos voltam, de szerintem 3-5 perc lehetett, ha csak koponya. Függ a "szeletek" méretétől/sűrűségétől is.

Fiamé is csak pár percig szokott tartani. A kábítás több időt vett igénybe körülbelül.

dec. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
"Szeletelését" ez elég ijesztő. Egyébként igen koponya röntgent szeretnék, mert fáj a tarkóm, MR illetve a CT-ről is hallottam már, de konkrétan nem tudom hogy mi a kettő között a különbség. Aztán most eléggé összezavarodtam, minek kell kábítás?
dec. 21. 20:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Kisfiamnál kellett, feleségem elég sokkos volt amúgy is. Nem izeg, nem mozog - azért kell. A "szelet" a gépnek van állítva, csak időtartamot határoz meg, és a különbség mr és ct között számodra semmi. Beheveredsz és vársz.
dec. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Van egy ápoló barátnőm, úgy nagyjából most elmagyarázta, hogy hogy működnek ezek a dolgok. Állítólag jódot fogok kapni vénásan. Kicsit félek, de valahogy majd túlélem. És köszönöm a válaszaidat.
dec. 22. 19:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!