Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon fáj a hátam,mitől...

Nagyon fáj a hátam,mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Kb egy hete kezdődtek a tünetek.Először is reggel úgy kelltem hogy nem tudtam mozogni.Olyan fájdalmaim voltak el tudtam volna sírni magam.Aztán nap közben jobb lett.Minden nap így van azóta hogy reggel nagyon rossz de aztán ahogy mozgok enyhül a fájdalom.A fájdalom helye a hátam közepénék kicsit feljebb kb a lapockaim közt a gerinc menten.Még egy olyan tünet is van hogy ha a fejem előre döntöm akkor nagyon fáj.Plusz még a melkasomba is sugárzik a fájdalom.Amúgy pár éve mondta a doki hogy van egy kisebb gerincferdülésem nem tudom van e hozza köze.

28/F



jan. 11. 17:25
 1/6 A kérdező kommentje:
Még azt kihagytam hogy néha légzéskor is fáj egy kicsit.Bár ez nem mindig.
jan. 11. 17:26
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
Lehet a gerincferdülés/rossz tartás/rossz párna vagy matrac. De megnézetheted orvossal.
jan. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Ha egy hete nem tudnék reggelente mozogni, nem a gyakorin keresnék megoldást.
jan. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tervezek orvoshoz menni vele,csak minden nap dolgozok.
jan. 11. 17:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Az tipikusan valamilyen gyulladásos ízületi betegségre utal ha pihenés alatt/után jelentkezik és mozgásra szűnik a fájdalom.

Enyhe gerincferdülés ilyen erős panaszt nem kéne, hogy okozzon.

Mindenképp csinálj egy 10 napos NSAID (pl Nurofen is jó, vagy ha házorvossal tudsz felíratni Apranax 550-et az még jobb) kúrát és figyeld, hogy milyen hatással van rád (az orvosok is ezt szokták javasolni elsőkörben ilyen panaszok estén) és próbálj bejutni egy reumatológushoz. A 10 napos kúra hatására sokszor elmúlnak az ilyen jellegű panaszok és nincs is szükség szakorvosi vizsgálatra. Ha pedig valami komolyabb dologról van szó és erre nem múlik el, akkor legalább egy körrel előbbre leszel mire bejutsz a reumatológiára.

jan. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom hova valósi vagy kesztehlyen este is bejöhetsz a rendelőbe hozzánk többit privátba ha érdekel
jan. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!