Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Éjszakai zihálás fiatalon?

Éjszakai zihálás fiatalon?

Figyelt kérdés

A covid óta (lassacskán négy éve, mert átment anno rajtam és ott helyben volt ilyen akkor, sztem nettó tüdőgyulladásom volt) ritkán zihálok éjjel, páromnak is feltűnt. Ami érdekes, hogy nagyon ritkán dohányzok, mozgok, már voltam vele anno terheléses EKG-n, szívultrahang, stb.,(mivel nagyon hipochonder vagyok és nem hagytam annyiban, de bent megnyugtattak a papírokkal) nem találtak semmi rosszat. Viszont az utóbbi időben újra zihálva, krákogva, szó szerint fulladozva riadok fel! Egy pár másodperc olyan mint egy asthmatikus roham. Utána kohogok jellemzően egy nagyot és jobb. Kisebb koromban volt asthmatikus allergiám, de kinottem. Lehet összefüggés?

Nem dolgozok tudtommal vegyszerekkel, csak bulikban dohányzok. Viszont mióta ahol most dolgozok, sokszor tusszogok a sok por miatt, ez feltűnt. És allergia szezonban rosszabb. Itthon pedig van macskánk, akinek a fő fekhelye maga az ágyunk, vele alszunk mindig. Illetve egy dolog még: nagyon sokszor úgy érzem, mikor megvizsgálom mikor van ez: egy hosszú, fárasztó nap után mikor hirtelen eszméletlen mély alvási fázisba kerülök, ez jellemző rám. Most pl. benne vagyok egy keményebb náthás / alsólégúti fertőzésben, ma éjjel is volt egy kisebb; szintén-> zihálás-> váladék felköhög -> jobban lettem egyből.

Van valakinek ötlete, tapasztalata?



febr. 21. 01:23
 1/7 A kérdező kommentje:
28F
febr. 21. 01:24
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


Talán ez a videó segíthet, a tünetek hasonlóak.

febr. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem most éjjel, van Pulzoximeterem, 96-97% az oxigénszintem amúgy.
febr. 21. 01:55
 4/7 anonim ***** válasza:

A por nagyon nem egészséges! Szilikózisról hallottál már? Szerinted miért nem kapsz rendesen levegőt? Jelentősen lerövidíti az életet, főleg ha még dohányzol is mellé! Nem tudnál váltani?


[link]

febr. 21. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értékesítő vagyok egy nagykerben, ahol semmi ilyesmi por nincs. Egyedül házi por van.
febr. 21. 06:07
 6/7 anonim ***** válasza:

"Most pl. benne vagyok egy keményebb náthás / alsólégúti fertőzésben"


Akkor mi a kérdés? Nyilván ettől harákolsz.

febr. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én mondtam hogy hipochonder vagyok. Egyébként még utána is volt, érdekes pózban aludtam és megint köhögni kellett és felriadtam. Utána jobb lett.
febr. 22. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!