Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhat évek óta tartó...

Mi okozhat évek óta tartó gyomorégést?

Figyelt kérdés

Sajnos 2-3 éve tart ez az állapot. A gyomrom szinte minden étkezés után ég, sokszor szúró, égető, vagy nyomó érzés is tapasztalható a has különböző pontjain. Először még úgy 2.5 éve voltam emiatt orvosnál, aki annyit mondott, hogy kerüljem a túlzottan fűszeres, zsíros ételeket, de nem kaptam rá semmilyen gyógyszert.

Volt utána egy időszak, mikor 8-10 hónapra jobb lett, de aztán már jó ideje megint tart és az orvos a ludea nevű gyógyszert ajánlotta amit pár hónapja szedek, de egyáltalán nem oldotta meg a problémát.

Nagyon nem jó ez gondolom, hogy ilyen régóta fennáló probléma ez, viszont nem tudom mi lehetne rá megoldás.



febr. 27. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Reflux és reflux diéta rá a megoldás ,nekem pont ma javasolta ezt az orvos
febr. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mi javasolt egy reflux diétában leginkább? Tudom neten vannak, de mindegyik mást ír és így nem tudom mi lehet a leghatásosabb.
febr. 27. 21:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem írtak gyógyszert , vagyis két fajtát szedek a savra, nekem már felmarta a garatomat, szensavasat, fűszereket ,túl hideget , túl meleget kerülni! 100%-ig nem fogom tudni betartani, de igyekszem!

Ja és sok sok víz,főleg éves után!

febr. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kitapasztalod, hogy mit nem bírsz, pl hagyma, fokhagyma, paradicsom, paprika, zsír, csoki, kakaó, és azt kerülöd. Nekem napi 1 quamatel (20 mg-os, receptköteles) segít, ha meg mégis fáj, a Rennie elmulasztja.
febr. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy bizonyos kor utan ez eleg gyakori. Nekem kb.58 eves koromban kezdödött. Orvossag nem jo, mert az nem oldja meg az okot. Nekem ami bevallt, hogy semmi edesseget nem eszek, max. egy fel szelet csoki nagysagut egy nap, kenyerböl is keveset, 2 szelet egy nap, csak egy kave naponta kettö helyett, es a mozgas, sok mozgas segit. Azonkivül kis adagokat enni, naponta haromszor, es közben semmi nassolgatas. Az utolso etkezes 18 ora elött.
márc. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!