Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha az izzadás jót tesz és...

Ha az izzadás jót tesz és gyógyít betegség idején, pl éjszaka, akkor miért nem ajánlák olyankor a szaunát? Egy kb 40+ fokos infraszauna nem segítene gyógyulni? Megfázás, influenza stb.

Figyelt kérdés

ápr. 3. 09:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

Mert a szauna megterhelő. Csak egészséges embernek jó.

Az infra mondjuk szerintem nem árt, mivel ott nincs is meleg igazán, nem olyan, mint egy 90-100 fokos finn szauna. De szerintem nem is használ. Többet ér, ha sokat iszol és bebújsz a meleg ágyikóba.

ápr. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
ápr. 3. 10:44
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
Hát nem tudom, de mi mindíg szoktunk szaunázni, amikor megfázunk és az esetek 90%-ában segít. Sosem volt még bajunk tőle. Nem is értem, hogy miért nem ajánlják. Talán azoknak nem ajánlott, akik nem gyakorlott szaunázók és életükben akkor látnak először szaunát.
ápr. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolnám hogy segít, izzadás, logikus..

Köszönöm hogy leírtad a tapasztalatodat.

ápr. 3. 12:31
 5/12 anonim ***** válasza:

Egy kis megfázás és egy lázzal, gyengeséggel járó betegség nem ugyanaz.

Nem gyógyír mindenre se az izzadás, se a szauna.

ápr. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Ha az izzadás jót tesz és gyógyít betegség idején, pl éjszaka, akkor miért nem ajánlák olyankor a szaunát?"

Valószínűleg azért, mert idehaza kábé semmi szaunakultúra nincs. Az átlagember esetleg kipróbálja ha véletlen valahol találkozik vele és nem nagyon kell érte fizetni, és ennyi.

ápr. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

Ja, had kapja el a többi is.

Amúgy is úri huncutság.

ápr. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Saját szaunára gondoltam.
ápr. 3. 19:42
 9/12 anonim ***** válasza:

#7.

Akinek a szauna csak úri huncutság, annak a gondolkodás is csak egy fölösleges agyfárasztás. 🤣

ápr. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9.

Ez ám a hatalmas cáfolat.

ápr. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!