Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fogyással tényleg "eltűnhet"...

Fogyással tényleg "eltűnhet" a cukorbetegség teljesen?

Figyelt kérdés
Ma jártam dokinál és azt mondta hogy enyhe cukorbetegségem van.És ha fogyok akkor ez teljesen eltűnhet(azt hozzátenném hogy ő endokrinológus)ez igaz?
ápr. 10. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igaz.
ápr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az 1es nem. De a 2es ige
ápr. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen. Valószínüleg amire az orvos utalt az Inzulinrezisztencia vagy kezdődő 2. típusú cukorbetegség.

Mindkét állapot még visszafordítható, lényegében a hasnyálmirigyed a szükségesnél kevesebb inzulint termel ami magasan tartja az vércukorszintet, nem engedi hogy egészséges ütemben csökkenjen.

Ez még egy visszafordítható állapot, életmódváltással és fogyással teljesen jól kezelhető. Viszont nem érdemes ignorálni sem, 2. típusú cukorbetegség kezeletlenül hagyva átválthat 1. típusba az évek alatt, ami már nem visszafordítható és inzulinfüggő. Ez az amikor külsőleg kell bevinni az inzulint az injekcióval. (Kiemelném hogy az 1. típus lehet veleszületett is)

ápr. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, kolléganőt is ezzel ijesztegették, bár kell magát szúrnia, de nem minden nap és ledobott 25 kg - ot is.
ápr. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
3-as,fogalmam sincs de nekem ezt írták oda.Nem inzulin dependens cukorbetegség szövődmények nélkül.Én úgy tudom ebből már nincs kiút,de örülnék ha tényleg van és én gondolom/tudom rosszul.
ápr. 10. 20:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel az elhízás jelentősen növeli a cukorbetegség kockázatát, így gondold végig.


De a szénhidrátfogyasztás és a cukor visszaszorításával még a cukorbetegség is leküzdhető, csak erről nem nagyon beszélnek.

ápr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!