Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van olyan vizsgálat ami...

Van olyan vizsgálat ami mindenre is kiterjed?

Figyelt kérdés

Soha nem voltam még ilyenen de mostanság nagyon elgondolkodtam rajta, hogy jó lenne csináltatni.

Olyanra gondoltam ami kiszűrheti a jelenlegi betegségeimet, ha nem tudok róla vagy valami kialakulóban lévőt vagy akár nemi betegséget stb..

Vagy ezekhez mind külön-külön kell menni? Létezik olyan, hogy vérből mondjuk mindezeket megmondják?


ápr. 13. 09:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Vértesztből leve nem lehet minden betegséget diagnosztizálni. Szépek is lennének a népegészségügyi adatok, ha ez ennyiből állna!
ápr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs ilyen átfogó vizsgálat, egy darab.


Amit tudsz tenni: kérj egy sima vérvételt a háziorvosodtól, pláne, ha még sosem voltál. (crp, koleszterin, vese értékek, máj értékek, kálium, nátrium, vas, D vitamin, éhgyomri cukor, hgba1c, ha nő vagy, akkor egy TSH is)


Amit mindig érdemes: évente fogászati szűrés. Ha nő vagy, akkor évente nőgyógyászati szűrés, rákszűrés.


Ha ezeken belül tovább mennél, akkor bőrgyógyászati vizsgálat, anyajegyeid milyen állapotban vannak.

Nemi betegség szűrés szintén külön van.

ápr. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen. Minden vizsgálat válasz egy kérdésre, ami többnyire így hangzik: kizárhatjuk - e ezt, vagy azt a betegségcsoportot?
ápr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Sejtettem, hogy nem lehet ilyen gyorsan, könnyen megúszni.

ápr. 14. 14:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!