Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vmi kicsit "kijött" a végbélny...

Vmi kicsit "kijött" a végbélnyíláson. Ez aranyér lehet? Ha igen, ezzel milyen orvoshoz kell menni? Kell oda beutaló? Mit lehetne ezzel kapcsolatban csinálni, hogy meggyógyuljon?

Figyelt kérdés
Nem fáj, nem vérzik és nem viszket. Akkor nem aranyér?

ápr. 21. 05:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Igyál többet, egyél több rostot.
ápr. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Simán lehet aranyér akkoris, ha nem okoz tüneteket. Addig jó kezelni, amíg ez a fázis van, úgyhogy ahogy az előttem szóló is mondta, próbálj úgy étkezni, hogy ne kelljen erőlködnöd a WC-n, és amíg vissza nem megy, került a hosszú bringázást, súlyemelést, lovaglást.

Ha gondolod, vehetsz rá a patikában valami krémet is.

ápr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy írtatok, de eleget iszom, sok nyers zöldet eszem, stb, szóval szerintem nem ezek hiánya a kiváltó ok.


Nem szoktam erőlködni a WC-n, mostanában nem biciztem, nem emelek súlyt, nem lovagolok (de köszi, hogy ezeket jelezted, jó tudni).


Krém szerintem ezt nem rakja helyre.


Azt tudjátok, hogy melyik szakorvoshoz kell ezzel a betegséggel fordulni?

ápr. 22. 17:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Sebészhez, azon belül pedig proktológushoz kéne fordulnod, ő az, aki a végbél tájéki bajokkal foglalkozik.
ápr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi. Időközben voltam orvosnál és megkérdeztem. Ő is a sebészt mondta. Nekem a proktológus rémlett. Nem tudtam, hogy a proktológia a sebészeten belüli ág. 😊

Köszi a segítséget.

ápr. 24. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!