Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi az összefüggés, magyarázat?...

Mi az összefüggés, magyarázat? Miért nincs most vashiány és hogy-hogy van vérszegénység? Bővebben még.

Figyelt kérdés

Pár éve (nem tudom pontosan, hogy mikor, az is lehet, hogy tavaly vagy tavalyelőtt vagy azelőtt) vashiányom volt és vérszegénység. Nem szedtem vasat kúraszerűen, csak néha-néha. Talán egy vagy két hetente vas biszglicinátot. Most nincs vashiány, de vérszegénység igen.

Hogy-hogy nincs vashiány most és hogy-hogy maradt a vérszegénység?



ápr. 24. 05:11
 1/2 anonim ***** válasza:

A vérszegénységnek - bár tény, hogy a vashiányos a leggyakoribb -, számos más oka is lehet. B12 vitamin, folsav hiány, betegségek, stb.

Azt nem tudom, hogy miért nem vagy most (szerencsére) vashiányos. Lehet, hogy mégiscsak használt az, amit szedtél. Vagy változtattál a táplálkozási szokásaidon.

ápr. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ha szeded a vasat, pláne ha a vérvétel előtt,akkor eleve nem mutat vashiányt.
ápr. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!