Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet bármiféle negatív...

Lehet bármiféle negatív hatása annak, ha orrsövényferdülés miatt az egyik orrlyuk rendszeresen el van dugulva, így viszont csak egy orrlyukon fele annyi levegő és oxigén jut be a szervezetbe?

Figyelt kérdés

Lényeges ez persze főleg alvás közben, illetve ha nem a számon át lélegzem, ugye.


Több, mint negyven éves vagyok már, és kb. 16 éves koromban mentem egyszer fül-orr-gégészhez valamiért, aki megállapította, hogy olyan súlyos orrsövényferdülésem van, hogy ott helyben azonnal meg akart operálni. Akkor ott úgy megijedtem ettől, hogy felhívtam az édesanyámat, aki nem engedte a műtétet, mert hogy neki is volt, meg is műtötték, mégis visszaferdült az orra.


Azóta eltelt lassan harminc év, ezalatt voltam párszor ilyen-olyan ügyek miatt több különböző fül-orr-gégésznél, és egymástól függetlenül mindegyik pontosan ugyanúgy reagált az orrom orromba nézve: Úristen, hogy kap maga egyáltalán levegőt így, most azonnal műtét, akkor mindig elmondtam nekik, hogy amúgy kívülről nem látszik, és nem is zavar különösebben.


Most viszont, hogy megint náthás vagyok, feltűnt, pontosabban már sok éve feltűnt, hogy mindig ugyanaz az oldal van bedugulva, most viszont felmerült bennem, hogy talán lehet későbbi negatív hatása, pl. hogy fele annyi oxigén jut el az agyamba, ha éjszakánként csak fél orrlyukon át kapok csak levegőt, illetve az is felmerült bennem, hogy most, hogy már nem tizenhat éves vagyok, talán nem is ferdülne vissza az orrsövényem annyira, mint most vagy olyan gyorsan?


Ugyanakkor azzal is egyetértek, hogy minek egy fölösleges műtét, ha annyira nem zavar amúgy, hogy mindig az egyik oldal van bedugulva.


Azaz általánosságban is milyen negatív hatásai lehetnek az orrsövényferdülésnek?



ápr. 24. 07:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Oxigént ugyan annyit kapsz nyugi.
ápr. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hogy kaphatnék ugyanannyi oxigént egy orrlyukon át lélegezve csak, mint két orrlyukon át...???!!!
ápr. 24. 08:14
 3/5 A kérdező kommentje:

Édesanyámat amúgy húszéves korában műtötték meg, és visszaferdült neki, én meg már bőven dupla annyi idős vagyok, így kevesebb az esélye, hogy az enyém is visszaferdül?


Illetve kiegészíteném a kérdésemet még allergia témával is, hogy sok mindenre vagyok allergiás, ez megváltozna a műtét után, megszűnnének az allergiáim?


Ráadásul most új jelenségre is figyelmes lettem: vákuum képződött valahogy evés közben az étel és a szám belső része, a garat felé között, amit eddig még soha nem tapasztaltam, és most is a náthának és a ferde orrsövényemnek tulajdonítok, mégis fura, hogy eddig miért soha és most miért igen?


Gyógyszereket amúgy nem szedek, orrsprayt sem, bár volt sok éve pár év talán, hogy allergia elleni orrsprayt használtam, de az is már sok-sok éve volt, nem hiszem, hogy azért...

ápr. 24. 08:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet az allergiatol annyira duzzadt a nyalkahartyad hogy a folyamatos gyulladas/hegesedes ferditette el az orrsovenyed. Magyaran felduzzadt es ezert nem kapsz levegot. Ha megmutenenek az allergiad ugyanugy maradna es egy ido utan ugyis kiujul.
ápr. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ó!!! Ez most számomra új és meglepő információ, köszi!!!


Már mondta is egy ismerősöm nekem, hogy tán allergia, mert olyan régóta húzom, szerintem nem, de végül is lehet...

ápr. 25. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!