Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A vakjárás vizsgálattal mit...

A vakjárás vizsgálattal mit mutatnak ki? Milyen betegségre utal ha nem lett tökéletes?

Figyelt kérdés
Ma voltam ilyenen egyhelyben kellett csukott szemmel járni és egyik alkalommal jobbra, másik alkalommal kisse balra sétálgattam el. Itthon is kipróbáltam akkor meg előre sétáltam. Szédülés miatt csinálták. De nem mondták mire utal, hogy elsétáltam. Hiába kérdeztem csak annyit mondtak, nem akkora baj. Nem nyugtatott meg. :(

#szédülés #Vakjárásvizsgálat
ápr. 26. 16:59
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Igen értettem csak feltűnik e nekem is ha elbillenek valamerre kicsit? Vagy nem? Mert a vakjárasnál nagyon meglepődtem, hogy elsétáltam. Semmit nem érzékeltem belőle.
ápr. 26. 23:26
 12/13 anonim ***** válasza:
Vakjárás vizsgálatakor a beteg csukott szemmel, előrenyújtott karral lépdel előre egyenes irányban. Perifériás károsodás esetén a beteg a kóros oldal felé tér ki, centrális okoknál kifejezett mozgás-rendezetlenséget (ataxiát) látunk.
ápr. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Igen ezt olvastam én is. De nem lettem tőle okosabb. Főleg, hogy egyik alkalommal jobbra másik alkalommal balra forogtam el. Itthon meg előre sétáltam vagy 1 métert. De ezt már írtam korábban. Akkor most hol van a károsodás? És mit az jelent?
ápr. 26. 23:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!