Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lecseréljem a vérnyomáscsökken...

Lecseréljem a vérnyomáscsökkentőt?

Figyelt kérdés
Jelenleg Nebilet 5mg-ot szedek magas vérnyomásra, de már kevésbé hat. Kamaszként anno Betalocot adtak magas vérnyomásra. Esetleg visszatérjek ahhoz?

máj. 9. 12:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt ne te döntsd el.
máj. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Úgy értem, orvossal lecseréltessem a Betalocra?
máj. 9. 12:34
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez normális esetben úgy működik, hogy elmondod az orvosnak a problémát, ő meg majd eldonti, milyen gyógyszerre van szükséged
máj. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nekem nem adható más típusú gyógyszer a béta-blokkolón kívül...
máj. 9. 12:45
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Értágító kivonatokat enzimeket szerezz be , nem patikai mérgeket .Makro mikro tápanyagok szerves kivitelben .
máj. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Béta blokkoló sokféle van, majd az orvos eldönti melyik kell neked most. Mérd a vérnyomásod naponta 3szor, írd fel és az eredményeket mutasd meg a háziorvosodnak.
máj. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Valójában a bétablokkolók csak kis mértékben csökkentik a vérnyomást, (inkább szívritmusszabályzó) azaz nem nagy vérnyomásemelkedés esetén alkalmas "magában" vérnyomás csökkentésre. Ez egyformán igaz a Nebiletre és a Betalocra is. Valószínűleg nem a gyógyszer rossz, hanem ahogy "öregszel", már kevés ez a hatóanyag. Másmilyen vérnymáscsökkentőt miért nem szedhetsz?
máj. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

17 évesen 180-as vérnyomásra kaptam a Betalocot, most a 20-as éveimben járok.

Mást azért nem szedhetek, mert súlyosan allergiás vagyok.

máj. 9. 13:16
 9/12 anonim ***** válasza:
Sok háziorvos azt sem tudja, mit csinál, csak szokásjog szerint ír fel gyógyszereket. Kérj beutalót kardiolóushoz, majd az megmondja az igazat, mert már látott olyat és tisztában van a modernebb gyógyszerekkel. Emlékszem, gyerekkoromban az akkori háziorvosom mindenre maripent írt fel, ha nagyon beteg voltam, akkor semicilint. Ha még rosszabbul lettem, akkor mentünk az ügyeletre, ahol felírtak végre olyan gyógyszereket, amik hatottak is.
máj. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem én, csak tudod, egy modern szartól lettem rosszul.
máj. 9. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!