Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Edzeni tachycardiával?

Edzeni tachycardiával?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 20 éves leszek nemsokára és nemrégiben lettem diagnosztizálva SVT-vel (supraventrichularis tachycardia). Edzeni szeretnék, viszont annyira megijesztett a diagnózis, hogy félek edzeni, nehogy kiprovokáljak még egy ilyen epizódot. Van valaki esetleg aki edz tachycardiával? Tudnátok tippeket adni, hogy mit és mit ne csináljak?

máj. 11. 15:06
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
72%
De ugye erről az orvosod is megkérdezted nyilván....
máj. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem igen :) mondta, hogy mivel az oka nem ismert a betegségemnek, ezért megelőzni sem tudom ezeket a rohamokat. Ezért gondoltam megkérdezek tapasztalattal rendelkező embereket, akik ezzel élnek, hogy nekik mi vált be és mit csinálnak, talán ők tudnak valamit ajánlani.
máj. 11. 17:07
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
A tachycardia az vagy jön valaminek a hatására vagy nem, az teljesen egyéni, csak a saját tapasztalat fogja eldönteni mi váltja ki nálad újra.
máj. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az mi az tachikardia?
máj. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Szia.

Elöre bocs a helyesirásért, a magyar nem az anyanyelvem, és nincs magyar tasztaturám sem.

Nekem volt tachycardiám. Stresszalapú.

Nekem a sport kimondottam használt. Föleg a kardió. Futás, kerékpár, uszás, de sulyzást is csináltam,

130/140es nyugalmi pulzusról lement 60/70re.

Ajánlom menj el egy sportorvoshoz, ö meg tudja mondani mit és mennyit edz és hogy mennyire mehet közben fel a pulzusod.

máj. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak ilyen tachykstdiás szarjaim. Aztán elkezdtem futni, de csak úgy módjával. Szépen el is múlt minden tünetem. Eszem ágában sincs dokihoz menni. Még letilt a futásról...vagy nem, de nem akarom tudni. Futok és kész, amennyi jólesik.
máj. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!