Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kullancs ellen embereknek...

Kullancs ellen embereknek miért nem fejlesztettek még ki pl. karkötőt, mint a kutyáknál a nyakörv?

Figyelt kérdés
Vagy tablettát. Nem értem, hogy ebben miért van így lemaradva az orvostudomány. Vagy csak itthon Mo.-n nincs erre valami bevált dolog?

máj. 16. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
máj. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi ezt ismerem, de ez csak egy riasztó szer illóolajokkal. Teljesen más elven működik pl. egy Foresto nyakörv.

"A készítmény hosszan tartó, 8 hónapos, akaricid (ölő) hatással (Ixodes ricinus, Rhipicephalus turanicus) és repellens (táplálkozás ellenes) aktivitással rendelkezik kullancsfertőzés (Ixodes ricinus) esetén. Hatékony a lárva- vagy nimfaállapotú, illetve kifejlett kullancsok ellen."

máj. 16. 15:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Mérget azért ne vegyél rá, hogy milyen jó a foresto. Volt idő mikor elég jó volt. Gyakorlatilag egy vegyszeres pánt ami a bőrrel érintkezik. A kutya gyakran a fűben fekszik, séta közben avar, aljnövényzet, bokrok között mászkál. Jó esetben szőrzet borítja a testét és sokkal nehezebb észrevenni rajta a kullancsot. Ezért ez egy szükséges rossz. Az ember nincs ennyire kitéve, ráadásul észreveszi, átnézi magát. Gondolod nincs hatással a szervezetre a kullancs riasztó? Nyilván a kisebbik rossz a kutyának ez. Ráadásul egyre hatástalanabb. Pár hete ügyeleten voltam a babéziás kutyámmal. Akkor mondta az orvos, hogy minden második kutya nyakörves védelmet kapott.
máj. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát nekünk 13 éve beválik a Foresto, remélem nem igaz amit írsz hogy romlik a minősége. Szerintem ez még mindig jobb mint a kombinált tabletta. Szívféreg ellen persze külön védekezünk.
máj. 16. 15:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kutyanyakörv tuti ráfér egy csuklóra is.
máj. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4

Ha ez megnyugtat, én is megdöbbentem.

Sokáig használtam én is a kutyára. Soha semmi gond nem volt. Most, mikor voltunk az ügyeleten, mondta az orvos, hogy úgy látják nem ad olyan védettséget, mint régen. Azt mondta, a hosszú hatású tabletták most jobbnak tűnnek, több hónapos védettséget ad, viszont kis mértékben károsítja a májat. Ezért azt az én kutyámnak nem javasolta, mert nagyon rossz eredményt mutatott a vérvizsgálat. Így a spot on csepp maradt, mint lehetőség. Nem akarlak meggyőzni, csak ne legyél olyan magabiztos, mint én voltam, mert látod hogy jártunk.

Régebben pl kerti kártevők esetén is használtak hosszú ideig ugyanolyan vegyszereket, aztán a kártevők "hozzászoktak" alkalmazkodtak és már nem hatott ugyanúgy, ami azelőtt jó volt. Egyébként kérdezz meg állatorvost, ő azért több esettel találkozik.

máj. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Ennek lehet utána kérdezek én is az állatdokinknál.
máj. 17. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!