Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Térdvíz mit jelent?

Térdvíz mit jelent?

Figyelt kérdés
Szóval, körülbelül két hete kezdett el fájni a bal térdem, mikor leguggoltam. Nem is vettem annyira figyelembe, mert mikor jártam, nem fájt. Aztán észrevettem, hogy nem bírok úgy állni huzamosabb ideig egyhelyben, majd éjjel alvásnál is feltűnt, hogy a bal térdem egyre jobban fáj, de akkor sem igazán foglalkoztam vele. Aztán múlt héten pénteken észrevettem, hogy mintha a bal térdem fölött a külső oldal megduzzadt volna, de azt hittem, megcsípett a szúnyog. Kedden éjjel azonban nagyon szörnyen elkezdett fájni a térdem, ezért elmentem szerdán a kezelőorvosomhoz, aki azonnal elküldött egy sebészhez. Elmentem, és ő leszívott a térdemből 20 ml vizet, majd elküldött röntgenre, és azt mondta, hogy két nap múlva, pénteken (azaz ma) menjek vissza. Vissza is mentem ma, megnyomta a térdem, és megint kihúzott belőle 20 ml térdvizet, és most már beszúrt valami kortikoszteroidot. Mivel nem a legbeszédesebb a sebész, nem is mondott többet, csak hogy majd jövő hét kedden menjek vissza. De fogalmam sincs, mi a normális ilyen esetben, vagy egyáltalán gyógyultam-e, vagy romlott az állapotom. Azt sem tudom, mi bajom lehet. Szóval csak az érdekelne, hogy nektek volt-e már hasonló, vagy értetek-e ehhez a témához nálam jobban, mert egyszerűen összezavar minden. A válaszokat előre is köszönöm!

#csont #térd #Térdvíz
máj. 17. 14:55
 1/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ugye nyilván ilyenkor mindig az a kérdés, hogy mi az oka ennek, valami gyulladás van és amiatt halmozódik fel folyadék, de ezt sok minden okozhatja. MR kell majd előbb-utóbb szerintem, de várjuk meg mit mond legközelebb, hat-e a szteroid.
máj. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És az normális ha most eléggé fáj úgy unblock ha fekszem? Ilyen 10/3-4 nem jó ha ki van nyújtva, nem jó ha be hajlítom, ha párnát teszek alá az sem jó. Ez a szteroid miatt van? Mert két napja mikor előszőr csinálta akkor nem fájt ennyire.
máj. 17. 18:06
 3/10 A kérdező kommentje:
Update! Ma reggelre sokkal jobban éreztem magam, meg boltban is voltam. Még mindig nehéz járnom, de sokat javult a térdem. Remélem, nincs rajta gyulladás már, és napról napra jobban leszek. Ma még pihentetem és jegelem. Ki fogom ide írni, hogy hogyan javulok, ha esetleg más is járna az én cipőmben.
máj. 18. 09:15
 4/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Oké, ez szuper, remélem egyre jobb lesz és jobbulást neked!
máj. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ❤️
máj. 18. 13:00
 6/10 A kérdező kommentje:
Update! A mai napon nagyon jó volt. A térdem már egyáltalán nem bicegtem, sőt, be is tudom hajlítani szinte teljesen. Viszont kicsit olyan fura érzés, nem tudom, hogy nem-e azért, mert nem volt használva rendesen a térdem, és azért olyan gyengének érzem. Nem tudom. A helye, ahol leszívták a vizet, onnan is lement a duzzanat, ami volt, csak épphogy van. Viszont tartok tőle, hogy megint fognak belőle vizet szívni. Holnap majd jelentkezem, hogy mi történt az orvosnál.
máj. 20. 20:07
 7/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Reméljük akkor, ha javult nem lesz gond többet.
máj. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Update! Szóval, tegnap elmentem az orvoshoz a kontrollra, és megnézett a sebész. Tök jól éreztem magam igazából. A térdem szerintem nagyon jó volt. Be tudtam is hajlítani. Aztán ő is mondta, hogy van rajta egy kis víz, viszont ennek magától fel kell szívódnia. Szóval nem csinált térdvízleszívást. Én is nagyon jól éreztem magam. Igazából a városban járkáltam egy kicsit, de nem volt rendkívüli, amennyit sétáltam, aztán hazajöttem. Itthon sem jártam annyit. Aztán estefelé elkezdtem érezni újból a fájdalmat a térdemben, és úgy éreztem, hogy kicsit megnagyobbodott. Ez estére szinte ugyanakkorára megnagyobbodott, mint első alkalommal, amikor elmentem. De úgy voltam vele, hogy biztos pihentetnem kell, és már nem fog fájni. Ellentétben, reggel, mikor felkeltem, még jobban bedagadt. Most olyan szinten van jelenleg délután, hogy nem bírok ráállni, nem bírom behajlítani. Szinte visszafejlődött az egész, és meg merem kockáztatni, hogy ugyanolyan, ha nem rosszabb állapotban van, mint mielőtt az orvosnál voltam. Felhívtam az orvosomat, azt mondta, hogy holnap reggel menjek vissza. Gondolom, megint lesz vízszívás, de szeretném, ha végre elküldenének CT-re, vagy valamire. Mert gondolom, ez vagy ínszakadás, vagy nem tudom. Remélem, hogy műtétre nem lesz szükség, és ugyanúgy, mint eddig, majd holnap, vagy holnap után újból leírom a tapasztalataimat. Sziasztok!
máj. 22. 17:27
 9/10 A kérdező kommentje:
Update! Szóval, elmentem az orvoshoz reggel, megnézték a térdemet, ami még reggelre még nagyobb lett. Mondták, hogy tényleg nagyon bedagadt. Igazából csak annyit csinált vele, hogy lehúzta belőle a vizet, ami 60ml volt, ami szerintem rengeteg. És azt mondta, hogy ő innettől kezdve nem tud vele mit csinálni, ezért írt egy beutalót a reumatológiára. Majd holnap kell mennem. Remélhetőleg befognak tudni venni, mert azt mondták, hogy nagyon-nagyon sokan szoktak lenni ott, és nem biztos, hogy befognak venni, lehet csak hétfőn. Nagyon korán fogok kelni holnap, hogy beérjek. Remélem sikerül, és aztán valami megoldást csak találunk már a térdemre, mert ahogy most is nézem, nem sokkal, nem olyan szörnyű, mint tegnap volt, de nagyobb az a térdem, mint a másik. Fáj is, de nem vészes, nem olyan szörnyű. Úgyhogy remélem, hogy a reumatológus fog tudni valami bíztatót csinálni vele, majd holnap újból jelentkezem. Addig is sziasztok!
máj. 23. 19:45
 10/10 A kérdező kommentje:
Uptade! Tehát voltam az orvosnál, és az ortopédián is, és igazából azt mondták nekem, pontosabban az ortopédus, hogy azért van begyulladva a térdem, és azért vizesedik át, mert gyulladás van a torkomban, ami már régebbtől ott van igazából, be van gyulladva a mandulám, és amúgy ugyanezen a napon írta ki nekem az én kezelő orvosom a torokgyulladásomra egy antibiotikumot, mint mikor legelőször elmentem a sebészetre is a térdemmel, hogy be van vizesedve, és kérdezték tőlem, hogy mióta van a torkom így begyulladva mondtam, hogy elég régtől viszont nem nagyon foglalkoztam vele, mert nem fájt, csak úgy gondoltam, hogy mikor mentem megmutatni a kezelő orvosomnak a térdemet, megmutattam a torkomat is. És akkor mondta, hogy ez biztos azért van akkor, hogy már annyira el van fertőződve a torkom, és be van gyulladva a mandulám, hogy átment a térdemre is magyarul. Úgyhogy azt mondták, hogy addig nem is leszek jobban amíg a torkom nem gyógyul meg. Úgyhogy kiírt még egy antibiotikumot, a reumatológus is, úgyhogy kétféle antibiotikumot szedek. Szóval jelenleg az van, hogy ezeket szedem, pihentetem a térdem és jegelem. Azt is mondta a reumatológus, mert megnézte a kórlapomat, hogy amit a sebész csinált a térdemmel, hogy beszúrt egy kortikoszteroid-ot, az nem is kellett volna, hogy azzal nem jót csinált. Ekkor egy kicsit megijedtem, de azt mondta, hogy nem baj, hogy szedjem a tablettákat amit kiírt, és kedden kell visszamennem a fül-orr-gégészhez. És még vett a kezelőorvosom törlet mintát a torkomból, amire majd kedden jön meg az eredmény, hogy jobban tudjanak kezelni. Viszont, ami a problémám jelenleg, az az, hogy a térdem ismét bevizesedett, és kezd eléggé megduzzadni, amitől kicsit tartok, mert már a hétvégen nem tudok el menni az orvoshoz, leghamarabb csak hétfőn mehetek leszívatni a vizet róla. Úgyhogy jelenleg azt csinálom, hogy pihentetem, jegeltetem, és fel van támasztva szívmagasság felé, hogy ne menjem bele annyira a vér, és próbálom nem megerőltetni. Remélem gyorsan elszalad a hétvége. Úgyhogy jelenleg ennyi van. Sziasztok
máj. 24. 18:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!